Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
24. oktobris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 24. oktobrī

Foto - LETAFoto - LETA

Jauni nosacījumi par izkārtņu valodu. Uz ielām izlipināta pavēle no 23. oktobra: “Visas izkārtnes un uzraksti vācu valodā ir noņemami. Šīs pavēles neizpildītāji tiks sodīti ar naudas sodu līdz 3000 rubļiem vai 3 mēn. cietumā. Pavēle bez kavēšanās izpildāma.”

Vācu uzrakstu noņemšana no izkārtnēm šodien tiek izdarīta lielā steigā. Novērojams krāsotāju trūkums. Krāsotāji pieprasa 50 kap. par stundu.

“Jaunā Dzīve”

Oktobra zirgu tirgus šogad bija tāds gluži plāns; uz laukuma tikai bija savesti ap pāris simts zirgu, pa lielākai daļai tik tādi “brāļi” vien, protams, ka netrūka arī daža labāka. Staļļos bija tikai ap 20 – 30 zirgu no zirgu kupčiem ievietoti, tirgošanās bija klusa, pārdevēji turējās pie parastajām augstajām cenām, bet pircēji atkal solīja maz, teikdami: “Rudens laiks.”

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Tēja, bet ļoti stipra. No Mangaļiem ziņo, ka ļoti stipru tēju tur sadzērušies vietējie iedzīvotāji tēvs un dēls Ranči Amatnieka tējnīcā. Abi plūcās savā starpā, lai gan māte raudādama mēģināja viņus samierināt. Traci izdzirda cietokšņa rajona zaldātu patruļa un izšķīra tēvu un dēlu, bet par “stipro tēju” ziņoja policijai, kura Amatnieka tējnīcā atrada 18 veselas, 3 puspudeles savāda stipra dzēriena paša pildījumā, kā arī 21 pudeli alus un 8 pudeles portera.

“Rīgas Ziņas”

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (38)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
"Visu slikto atstāju ūdenī." Arī Mairis Briedis iegremdējas ledainajā Daugavā (1)Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos
Draugiem Facebook Twitter Google+