×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 31. oktobrī

Foto - Sergejs AkuratersFoto - Sergejs Akuraters

Liepāja. Kara vīri. Aizvakar vakarā, kad kādu jau aizblombētu vagonu no šejienes gribēja aizsūtīt ar proviantu uz kara lauku, viņā tika pamanīts troksnis. Kad vagonu attaisīja, tad tanī atrada 12 gadus vecos skolēnus Frici Rozentālu un Žani Salmiņu, kuri gribēja aizbraukt uz kara lauku. Bērni tika nodoti viņu vecākiem. Izrādījās, ka zēni jau sen bija izsacījuši vēlēšanos piedalīties karā kā savvaļnieki, bet no saviem vecākiem nedabūja atļauju.

Baznīcas pārkrāsošana. Vietējais barons šovasar lika pārkrāsot baznīcas ārpusi un torni baltus. Bet, tā kā iekšiene palika nekrāsota, ļaudīm cēlās visādas aizdomas un baumas. Pāris nedēļas atpakaļ tamdēļ izbraukuši administrācijas ierēdņi un likuši baznīcu un torni pārkrāsot pelēkā vai citā tumšā krāsā.

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Priekšlasījumus par kara izcelšanās iemesliem, par daudziem jautājumiem, kas stāv sakarā ar karu, Liepājas pedagoģiskā biedrība nolēma sarīkot Liepājā krievu un latviešu valodā. Tīrs ieņēmums no priekšlasījumiem nolemts slimu un ievainotu kareivju kopšanai.

“Jaunā Dzīve”

Maizītes zagļa apcietināšana. Šorīt Matīsa un Marijas ielu stūrī kāds jauns cilvēks nozaga no kāda maizes izvadātāja ratiem 3 klaipus rupjas maizes, kurus iegrūda savā maisiņā un mēģināja aizmukt. Tomēr viņa nedarbu bija pamanījis policijas kārtībnieks un viņu apcietināja. Policijas iecirknī tas izrādījās par kādu Gribovski, 24 gadus vecu, kurš izteica, ka aiz darba trūkuma nokļuvis visai bēdīgos apstākļos un tādēļ zadzis maizi.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+