Mobilā versija
+4.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. decembris, 2014
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja 1914. gada 5. decembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Latviešu valoda un ceļa stabiņi. Rīgas apriņķa priekšnieks Šilinskis bij izdevis rīkojumu pagasta vecākajiem, ka līdz ar vāciskajiem uzrakstiem dzēšami no ceļa stabiņiem arī latviskie uzraksti. Valsts domnieks Goldmanis nupat griezās pie sevišķi pilnvarotā Baltijas guberņu pārvaldīšanai ģenerālleitnanta Kurlova ar aizrādījumu uz minētā apriņķa priekšnieka nepareizo rīcību. Ģenerālleitnants Kurlovs atzinis Šilinska pavēli par pavisam nepareizu un paziņojis Goldmanim, ka viņš šo rīkojumu atceļ un ka latviešu valodā rakstītie uzraksti uz ceļa stabiņiem Rīgas apriņķī nav dzēšami nost.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Paziņojums. Uz 6. armijas virskomandiera rīkojumu tiek vispārībai darīts zināms, ka personām, kas palīdzējušas pie ienaidnieka aeroplāna atrašanas un sagūstīšanas, izmaksā 5000 rubļu lielu prēmiju un bez tam vēl 5000 rbļ. par nesabojātu aeroplānu un 10 000 rbļ. par aerostatu.

“Jaunā Dzīve”

Rīga. Krievu–Baltijas vagonu fabrika stājusies pie jauna uzdevuma – pie automobiļu kamanu pagatavošanas pēc ķeizara majestātes automobiļu vadītāja mehāniķa Kergesa kon­strukcijas. Tagad šī kon­strukcija vēl ievērojami pārlabota, un Krievu–Baltijas vagonu fabrika šinīs dienās izlaidusi no savām darbnīcām vairākus šādus automobiļus – kamanas satiksmei pa ziemas ceļiem.

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (69)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+