Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
13. jūnijs, 2014
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja pirms 100 gadiem

Foto-LETAFoto-LETA

Par ko latviešu avīzes rakstīja 1914. gada 13. jūnijā

Asari. 


Vagonus priekš zemeņu sūtīšanas no Asariem uz Pēterburgu jau sāk piegādāt Asaru stacijā. Līdz šim ogas sūtīja samērā nelielā daudzumā, ar bagāžas vagoniem kurvjos, un Rīgā tās pārlādēja citos vagonos. Asaros sabraukuši daudz ogu uzpircēju krievu, bet, neskatoties uz to, ogu cenas diezgan zemas.

“Jaunā Diena”


 

Ventspils. 


Brīnuma putni. 


Sestdienas rīta agrumā no Liepājas atlaidās trīs savādi putni, kurus ventiņi gaidīja ierodamies jau piektdienas vakarā. Tie bija kara hidroaeroplāni, kuri nolaidās starp moliem, uz elevatora teritorijas. Ap pulksten 9 vakarā aviatori ar saviem “brīnuma putniem” izdarīja vairākus skaistus lidojumus gaisā (ap 2 – 300 metru augstumā) un braukumus pa Ventu un jūru. Tādu milzumu publikas, kāds bija ieradies aviāciju apbrīnot, jūrmala un moli nekad vēl nebija pieredzējuši. Vietējie ostas kuģīši, daudzas motorlaivas un vienkāršas zvejas laivas, ar skatītājiem pārpildītas, bija izbraukušas Ventā, lai labāk novērotu lidojumus. Tāpat liels daudzums skatītāju bija pārbraukuši ar laivām elevatora pusē. Vispārēju sajūsmu izsauca aviators Millers, kurš pa lidojumu laiku skaistā gaitā atbrauca no Liepājas un pievienojās pārējiem lidotājiem. Svētdien “brīnuma putni” aizlaidās atpakaļ. “Nu varu mirt,” teica kāds vecs ventiņš. “Esmu redzējis, kā cilvēks pa gaisu laižas.”

“Jaunā Diena”

 

Sagatavojusi Lilija Limane

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+