×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja 1915. gada 6. februārī

Foto - LETAFoto - LETA

“Dzimtenes Vēstnesis”

Ne vien vara un misiņa uzpirkšana, bet arī misiņa zādzības tā vairojušās, ka pienācīgas iestādes darītas uz to uzmanīgas. No namu koridoriem sāk zagt elektriskās apgaismošanas misiņa lampas, durvju rokturus un misiņa izkārtņu plāksniņas ar iedzīvotāju vārdu uzrakstiem.

“Latviešu Avīzes”

Viltus varoņi. Iekšlietu ministrijā iesūtīti pēdējā laikā vairāki ziņojumi no guberņu pārvaldniekiem, ka daudzās pilsētās un arī miestos staigājot apkārt cilvēki, kuri uzdodoties par varoņiem no kara lauka. Izlikdamies par kropliem un ievainotiem, ar Jura krustiem, uz ko viņiem nav ne mazāko tiesību, viņi apstaigājot privātus dzīvokļus, stāstīdami turklāt visādas izdomātas tenkas par saviem varoņu darbiem kara laukā un lūgdami mīlestības dāvanas. Lielāko tiesu gadījumos nezinādami, ka tādi lūdzēji ir krāpnieki, iedzīvotāji arī pasniedz visu, ko tikai spēj. Izzināts, ka dažs no šiem krāpniekiem savācot pa dienu 10 – 15 rbļ. dāvanu. Nevēlēdamies, ka krāpnieki negodīgā kārtā izmanto iedzīvotāju devību un labsirdību, iekšlietu ministrija uzdevusi guberņu priekšniecībām stingri raudzīties uz to, ka šādi viltus varoņi nevarētu piekopt savu ubagošanas veikalu.

“Rīgas Ziņas”

Pēdējā iesaukuma rekrūši vakardien atsevišķiem pulciņiem aizbrauca no Rīgas uz savām dienasta vietām. Publikas uzmanību stacijā vērsa uz sevi kāds pulciņš čigānu, kuri arī bija noņemti dienastā un aizbrauca uz Petrogradu. Čigāni bija ļoti jautri un sevišķi priecājās par to, ka esot iedalīti kavalērijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+