×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms gadiem 100

Foto: LETAFoto: LETA

Sadzīve, 1915, 13. febr. No Jēkabmiesta.

Vietējā rajona tautskolu inspektors piesūtījis viņam padotiem skolotājiem cirkulāru, kurā uzdod iegādāt priekš skolēnu bibliotēkām, kā arī personīgi priekš sevis ģenerālmajora Ņečvolodova sastādīto vēstures grāmatu “Teikas par krievu zemi”. Jāpiezīmē, ka no minētās grāmatas līdz šim iznākušas 4 daļas (tātad būs vairāk), kuras maksā 8 rbļ. Atveriet, skolotāji, savus “biezos” makus un inspektoram par patikšanu pērciet “teikas” par krievu zemes pagātni.

Dzimtenes Vēstnesis, 1915, 13. febr.

Izpriecu centrs jūrmalā šovasar vairāk nebūs Majoros, kā līdz šim tas bija parasts, jo lielākā vasarnieku sapulcēšanās vieta – Horna koncertu dārzs netiks atvērts, un jautājums par to, vai dārzu jel maz atvērs arī turpmāk, vēl paliek neizšķirts. Še, Majoros, ierīkos tikai nelielu paviljonu ar mazu mūzikas orķestri, un publikai paviljons būs pieejams bez maksas. Horna jūras paviljonu noīrējis par 12 000 rubļu par sezonu Majoru dzelzceļa stacijas turētājs Šemeitko. Viņš še ierīkošot varietē ar 2 – 3 izrādēm nedēļā. Galvenie mūzikas centri jūrmalā nākošā peldu sezonā būs Dubultos un Edinburgā.

Jaunais Ceļš, 1915, 13. febr.

X Dienvidus pola pētnieks Amundsens, kurš tagad sarīko ceļojumus pa Vakareiropu, ieradīsies arī Rīgā un 25. februārī nolasīšot lekciju par savu ceļojumu uz dienvidus polu.

X Biruta Skujeniek kundze jau ilgāku laiku uzturas Berlīnē, kur Reihera dramatiskos kursos speciāli papildinās deklamācijā. Minēto kursu direktors sarīko Birutas Skujeniek deklamāciju vakaru Berlīnē šī mēneša beigās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+