Mobilā versija
+6.1°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
27. marts, 2015
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja pirms simts gadiem – 1915. gada 27. martā

Foto - LETAFoto - LETA

Zvirbuļi košumkrūma zaros.

“Jaunais Vārds”

Kēči (Nītaures draudze). Sniegputenis. Svētku sestdienā un pirmās Lieldienās še plosījās neredzēts sniegputenis. Mājas tika gluži appūstas sniega kupenām. Visi ceļi bij tā piepūsti, ka satiksme visus svētkus bij gandrīz pilnīgi pārtraukta. Otros svētkos jau iestājās atkusnis un sāka mirdzināt lietutiņš.

“Latviešu Avīzes”

Pastāvošo pazemināto tarifu skolniekiem, kad tie savu skolotāju pavadībā izbrauc no dažādām mācības iestādēm sarīkojamās zinātniskās ekskursijās, dzelzceļu virsvalde atļāvusi attiecināt arī uz jauktām ekskursijām, kurās piedalās tiklab tās skolas audzēkņi, kura sarīko ekskursiju, kā arī audzēkņi no citām mācības iestādēm.

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Proklamācijas pret karu bijušas atkal izkaisītas naktī uz pirmo Lieldienas svētku dienu strādnieku iecirkņos. No uzaicinājuma sekot vācu strādniekiem, tas ir, prasīt mieru, nešaubīgi slēdzams, no kuras puses proklamācijas nākušas.

Teodors Zeiferts (plašākām aprindām pazīstams zem rakstnieka vārda “Teodors”) svinēja 22. martā savu 50. dzimumdienu. Gaviļnieks saņēmis minētā dienā lielā skaitā sveicinājumus un piemiņas balvas no draugiem un cienītājiem. T. Zeiferts dzīvo un strādā jau kopš 1891. gada Olainē kā pagasta skolotājs. Viņš tomēr aizvien atlicinājis daudz laika rakstniecībai un ir vispār labi pazīstams kā kritiķis, rakstnieks un dzejnieks. Var droši teikt, ka Teodors strādājis mūsu rakstniecībā ar tik lielu mīlestību, uzcītību un nenogurstošu enerģiju kā rets cits latviešu rakstnieks un strādājis ne bez sekmēm. Mūsu rakstniecības attīstības gaitā Teodora darbībai ir nenoliedzami nopelni. Lai Dievs palīdz gaviļniekam joprojām ražīgi strādāt mūsu rakstniecības druvā!

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+