×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 17. aprīlī

Foto - LETAFoto - LETA

“Jaunais Vārds”

Skolu muzeju biedrības rotaļu sapulces. Līdz šim rotaļu iestudēšanu izdarīja vienīgi pieaugušie, bet trešdien, 15. aprīlī, vairākas rotaļas notika vienīgi ar bērniem. Tā kā mazie bija diezgan labi apmācīti, tad iespaids bija puslīdz labs. Būtu varbūt vajadzīgs mazos pilsoņus arī sagatavot par rotaļu vadītājiem svētkos.

“Latviešu Avīzes”

Eleja. Šinīs dienās notiek pie mums baku potēšana. Pagasta nabagiem, rezervistu ģimenēm un skolniekiem potē uz pagasta rēķina, citiem jāmaksā 20 kap. Baku potētāja, mūsu pagasta vecmāte, brauc pagastā uz vairāk vietām, kurās tad tuvāko māju iedzīvotājiem jāsaiet.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Ziemeļu vētra vēl aizvien plosās uz jūras. Vakardien vējš bija sevišķi stiprs arī pilsētā, bet uz Daugavas bija tik lieli viļņi, ka mazākie tvaikonīši uz kādu laiku bija jānoņem. Vairākiem pasažieriem radās pat jūras slimības iezīmes, tikai pār Daugavu pārbraucot. Pontona tilta ielikšana aizkavēta stipro viļņu dēļ Daugavā. Šorīt atkal darbus atjaunoja jau no pulksten 5, un šodien cer katrā ziņā pabeigt tilta ielikšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+