×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Ko rakstīja latviešu avīzes pirms 100 gadiem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Jaunais Vārds”

No Bauskas mums ziņo, ka pa apkārtni sirojušas vācu jātnieku patruļas. Kad svēt­dien baušķenieki izdzirduši pilsētā šāvienus, tie, nemaz nepārliecinājušies, kas tie tādi par šāvieniem, sākuši doties no Bauskas ārā pār Mēmeles tiltu un daži pat metušies upē un briduši pār to. Cits skrējis pusapģērbies, kāds meties no friziera laukā ar pusnodzītu bārdu. Protams, vēlāk izrādījies, ka nebij nekāda iemesla uztraukties.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Rīgas Centrālmo­derniecība sākuse izgatavot kondensētu pienu, kurš būtu ļoti derīgs nosūtīšanai mūsu kareivjiem, jo viņu var ilgi uzglabāt, kā arī ērti līdznēsāt. Tikai jānožēlo, ka šim lietderīgam ražojumam Rīgas Centrālmoderniecība uzlikuse tik augstu cenu, par kādu katrā ziņā ir jāatzīst 60 kapeikas par dozīti, kurā ietilpst tikai apmēram 1 mārciņa. Anglijā, kur šis ražojums jau sen pazīstams, viņu pārdod par 6 pensiem mārciņā, kas mūsu naudā iztaisītu apmēram 24 kapeikas.

“Līdums”

Venstspils. Vācu eskadra bij redzama jūrā sestdien no rīta. Priekšpusdienā no tāluma bij dzirdami vairāki lielgabalu šāvieni. Vēlāk pienāca ziņa, ka vācieši sašāvuši Kolkas bāku, pēc kam steidzīgi aizbraukuši. Kolkas bāka bij lielākā un skaistākā Krievijā, pie viņas atrodas arī glābšanas stacija, kura miera laikos izdarīja lielus pakalpojumus jūrnie­kiem Kolkas raga tuvumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kā vienmēr-anglijā lētāk kā Latvijā…

Draugiem Facebook Twitter Google+