Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Pirms gadiem 100. Par pasta-telegrāfa ierēdņu laulībām


pastkarte_pastnieks_uz_jumta

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gadā

Par pasta-telegrāfa ierēdņu laulībām

Savā laikā lielu uztraukumu sacēla aizliegums pasta-telegrāfa ierēdņiem un ierēdnēm iestāties laulībā. Aizliegums pamatojās uz to, ka ģimenes dzīve pamazina ierēdņu darba spēju. Tagad aizliegums, kā jau savā laikā tika ziņots, tiek atcelts, bet viņa atcelšana saceļ atkal jaunus protestus. Vīriešu kārtas ierēdņi bažījas, ka ierēdņu-sieviešu iedošanās laulībā, pamazinādama viņu darba spēju, uzkraus vīriešu ierēdņiem daudz lielāku pienākumu nastu. Tāpēc arī pasta-telegrāfa pārvalde vēl kavējoties galīgi izsludināt laulību brīvību, bet pagaidām dodot atļauju tikai atsevišķos gadījumos. Vienīgā izeja paredzama tikai ierēdņu skaita un darba laika reformā.

“Jaunā Diena”, 27.06.1914.

Sagatavojusi Lilija Limane

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+