×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2015
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 3. jūlijā

Foto - LETAFoto - LETA

 “Dzimtenes Vēstnesis” 

Alkohola kāres upuri. Romsanova ielā nr. 15 vakar pēc pusdienas Rīgas–Orlas dzelzceļa mašīnists, 45 gadus vecais Tenis Korbukovs ar savu sievu sadzērušies degvīna vietā odekoloniju un saģiftējušies tādā mērā, ka pēdējā nomirusi turpat dzīvoklī, bet pats vīrs pēc dažām stundām, kaut gan aizvests pilsētas slimnīcā.

Izvairīšanās no tēva pienākumiem. Anna Vītoliņ iesūdzējusi 20. iecirkņa miertiesnesim savu vīru Edvardu, pieprasīdama no viņa 3 bērniem uzturam 15 rbļ. mēnesī, aizrādīdama, ka tas pametis viņu ar bērniem un dzīvojot ar kādu citu sievieti. Viņas vīrs 19. jūnijā pie tiesas atteicās no bērnu uzturēšanas, jo tie neesot viņa; bet, tā kā viņš to nepierādīja, tad tiesnesis piesprieda prasītos 15 rbļ. mēnesī minēto bērnu uzturēšanai.

“Līdums”

Dikļi. Reti kādā pagastā valda tāds nesaticības gars kā mūsu. Katra sabiedriska kustība tiek šķelta un tā viņas normālais gājiens kavēts. Nav vēl pagājis neviens dziesmu vakars, uz kuru netiktu atrunāta kāda daļa dziedātāju nepiedalīties vai pat vēl pēdējās dienās. Uz to stingrāko tiek arī aģitēts pret biedrošanos. Vēl bēdīgāk ir tas, ka šādas zemas intrigas piekop pat kāds skolotājs, kurš bez “Dzimtenes Vēstneša” nelasa nevienu citu laikrakstu. Viņa neieredzētā Labdarības biedrība pulcina ap sevi visus enerģiskus spēkus no jaunatnes un, neskatoties uz to, ka viņi tiek visādi nozākāti, tomēr tie spējuši sarīkot šajā gadā divas vērtīgas teātra izrādes un vienu dziesmu vakaru – rekrūšu atvadīšanos. Visi izrīkojumi bij pārpildīti ar apmeklētājiem un viņu prāvais atlikums nāca par labu “Sarkanam krustam”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+