×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 7.augustā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

“DZIMTENES VĒSTNESIS”. Rīgas izvākšana. Zvani no Rīgas baznīcām jau noņemti un nosūtīti uz Maskavu. Nav noņemts tikai viens zvans no Pētera baznīcas, pateicoties tās torņa augstumam un arī tāpēc, ka ir nepieciešami Rīgā atstāt vienu zvanu ugunsgrēku izziņošanai. Tāpat arī Doma baznīcā palicis viens zvans nenoņemts. Bet pēdējās baznīcas administrācija griezusies pie attiecīgām iestādēm, lai baznīcas zvans tiktu noņemts katrā ziņā, jo gadījumā, ja zvans palikšot, varot celties dažādi pārmetumi.

Vairākas Kurzemes bēguļu ģimenes, pavisam kādi 100 cilvēki, apmetušies Remmē (pie Rēveles) uz dzīvi. Tā kā pilsētā grūti atrast dzīvokli un tie ir dārgi, tad “Boltas” fabrika, kur bēguļi atraduši darbu, tiem izrīkojusi dzīvokļus Remmē. Uz pilsētu viņus katru rītu aizved uz darbu par brīvu fabrikas automobilā. Darba noteikumi ir labi. Caurmērā dienas alga ir 8 rubļi. Vispārīgi “Boltā” un citās vietējās fabrikās, kas pagatavo kroņa pasūtījumus, trūkst mācītu strādnieku. Nesen dažu šejienes fabriku priekšstāvji izbrauca uz Pleskavu un citām vietām, kur saplūduši bēguļi, lai izmeklētu un salīgtu izveicīgus strādniekus.

“LĪDUMS”. Valka. No bitēm nokosti zirgi. Jūnija mēnesī, kad še notika zirgu mobilizācija, kāda kundze bija sākuse pēc medus revidēt, par ko bites saniknojušās un, nevarēdamas savai traucētājai atriebties, uzkrita miestiņā sabraukušajiem zirgiem, divus uz vietas nokoda, bet citus krietni sadzēla, tā ka viens ceļā pie Kravaiņa priedes nobeidzies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+