×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem -1915. gada 28. augustā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Tramvaja sliedes.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Rīgas tramvaju rekvizīcija priekš Pēterpils. “Petr. Kur.” ziņo, ka Putilovas fabrikas lielam strādnieku skaitam esot pārāk tāļš ceļš uz fabrikas darbiem no Narvas vārtiem. Tur nu zirgu dzelzceļa vietā būtu labāks elektrības tramvajs. Ievērojot, ka Rīgas rūpniecība aizvākta, te iedzīvotāju palicis daudz mazāk un visa kustība vairāk aprimusi, Iekšlietu ministrija lūgusi Kara ministrijai, vai viņa neatzītu par iespējamu rekvizēt Rīgas tramvaju biedrības ietaisi ar visiem vagoniem priekš Pēterpils.

Dzīves sadārdzinātāji. Pēdējā laikā uz Rīgas tirgiem gandrīz nemaz nav redzami laucinieki ar savām precēm. No tā vēl nevar spriest, ka laucinieki nemaz nevestu savus ražojumus uz pilsētu, bet tagad tālu pa lielceļu zemniekiem pretim izbrauc Rīgas uzpircēji, kuri uzpērk preces un pat apbraukā zemnieku mājas, sapirkdamies lauku ražojumus. Protams, ka visas šīs preces Rīgā uzpircēji dārgi pārdod pilsētniekiem. Soļi pret šiem uzpircējiem nekādi nav sperti, un viņi rīkojas pilnīgi brīvi.

“Līdums”

Gaisa uzbrukums Ogrei. Pār Ogri vai ikdienas parādoties aeroplāni. Šinīs dienās vācu lidotājs še esot nometis 5 bumbas, mērķēdams tās uz Ogres tiltu un dzelzceļa līniju, bet neviena no šīm bumbām nav sasniegusi mērķi. Sprāgušas tikai 2 bumbas: viena uz tirgus laukuma izrakuse dziļu bedri, bet otra kādam Kurzemes bēglim ievainojuse 2 zirgus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bezmaksas resursu klēts …
    allažiņ …

Draugiem Facebook Twitter Google+