×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Alu salej upē; vietējiem prieki! Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

“Līdums”

Jaunkalsnava. Upē salaists alus krājums. Novada akcīzes valde 28. augustā no vietējā brūža pagrabā salēja vairāk tūkstošus vedru alus Vesetas upē. Upes ūdens pieņēma pavisam dzeltenu krāsu. Pirms brūža bērēm jau iepriekš, caur muižu ejot, varēja redzēt iesilušas galviņas.

“Rīgas Ziņas”

Kvasu pagatavošana. Dažas vecākās Rīgas alus darītavas sākušas darināt kvases pēc Iekškrievijas paraugiem. Šis veids esot daudz vienkāršāks un nepieprasot sevišķu mašīnu un rīku. Tā še darinātas kvases atrod diezgan daudz noņēmējus ne tik vien vietējā publikā, bet to pieprasa arī karaspēks.

Rīgas Politehniskā institūta direktors f. Knīrīms šīs nedēļas sākumā bija aizbraucis uz Pēterpili, no kurienes pēc tam devās uz Rēveli. Mūsu augstskolas direktora brauciens stāvējis sakarā ar dažādiem jautājumiem, kuri savienoti ar šās iestādes pārcelšanu uz Maskavu. Kā zināms, Rīgas Politehniskais institūts ir kolektīvs īpašums: viņu uztur netik vien kronis, bet arī Baltijas pilsētas, muižniecības un citas iestādes.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Nesēju takses dzelzceļa virsvalde pavēlējuse ievest visās dzelzceļu piestātnēs un izlikt publikai redzamās vietās. Pēdējā laikā minētā valdē iesniegtas vairākas sūdzības no bēguļiem par to, ka nesēji viņus pārāk izmantojot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+