×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 11. septembrī

Foto - LETAFoto - LETA

“Līdums”

Vecpiebalgas rekvizīcijas komisijas darbība. Te pie kapsētām jau no 21. augusta darbojas lopu rekvizīcijas komisija, kura pieņem lopus, teļus, aitas, cūkas. Te ir arī lopu slimnīca. Otra komisija no 26. augusta sāka darboties pašā Vecpiebalgas muižā uz nopļauta auzāja. Lopi tiek pieņemti arī no Rīgas un Cēsu apriņķa daudziem novadiem. Par aitām maksā 450 kapeikas gabalā. Par teļiem 250 kap. pudā. Par lopiem 850 – 480 kap. pudā. Kad pienāk nauda, tad tā tiek tūliņ par lopiem izmaksāta. Vidzemes daugmalieši pieved diezgan aprobežotā skaitā, jo daudzi saimnieki negrib vis mukt kā kurzemnieki. Ir ļoti daudz kurzemnieku, kuri jau stipri slimo ar dizentēriju, kāpēc mācītāja muižā ierīko tiem slimnīcu, bet biedrības namā ierīko plašu Sarkanā Krusta slimnīcu slimniekiem.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Pilsētas krājkase bijusi vakar, 10. septembrī, atkal stipri aplenkta ļaudīm, kuri vēlējušies izņemt savus noguldījumus. Ap pulksten pus vieniem dienā sanākušo noguldījumu atprasītāju skaits sniedzies pāri 2000 cilvēkiem. Gaidītāji sastājušies trīs rindās. Rindas sākums bijis pie kases durvīm Lielā Zirgu ielā, kamēr gals pa Mazo Kalēju ielu līdz Kaļķu ielas stūrim. Tā jau tur lielākā vai mazākā mērā turpinās jau mēnešiem.

“Rīgas Ziņas”

Kokeļļa. Līdz ar petrolejas un sveču trūkuma sākšanos Rīgā tagad pieprasa kokeļļu, kuru dedzina vietējie krievu iedzīvotāji lampiņās, jo mēģinājumi viņu lietot parastās lampās izdevušies ļoti labi. Sevišķi dzīvi kokeļļu pieprasa Maskavas priekšpilsētas daļā, kur šī eļļa parasti atrodas lielākos krājumos koloniālpreču veikalos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+