Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja laikraksts “Jaunā Dienas Lapa” 1914. gada 18. jūlijā

Foto - LETAFoto - LETA

Sieviešu pieņemšana dzelzceļa darbā. Rīgas–Orlas dzelzceļš sācis dažu vienkāršu darbu izdarīšanai pieņemt arī sieviešus. Kā laikraksti ziņo, pirmā iecirkņa lokomotīvu pārzinis Minuts izkāris pie lokomotīvu šķūņa 2. verstē paziņojumu, ka lokomotīvu slaucīšanai un tīrīšanai tiekot pieņemtas arī sievietes par 60 kap. lielu dienas maksu. Sieviešu pieņemšana izskaidrojama ar to, ka strādnieki pie šī smagā darba nestājas pat par 85-90 kap. par dienu. Lokomotīves tāpēc netīras, kas traucē viņu izlabošanu un uzraudzīšanu ceļā.

Liepāja. Līgavaiņa dēļ. Ceturtdien priekš pusdienas divas strādnieces ostmalē līgavaiņa dēļ sāka kauties. Viena paguva savai pretiniecei izplēst lielu šķipsni matu, kamēr otra iekoda pretiniecei ausī. Darba biedrenēm ar lielām pūlēm izdevās izšķirt iekarsušās līgavas.

Sagatavojusi Lilija Limane

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+