×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 2. oktobrī

Foto - LETAFoto - LETA

“Līdums”

Ozola zīļu kafija. Ievērojot tagadējos dārgos laikus un saskrūvētās cenas uz kafiju un tēju, dažas nabadzīgākās ģimenes sāk izlietot lielākā mērā ozola zīles, no kurām dedzina kafiju. Šogad ir ozola zīļu gads, tāpēc ozolos netrūkst zīļu. Vietējos parkos, sevišķi ārpus Rīgas, agros rītos vienādi var redzēt zīļu lasītājus. Zīles parādījušās arī vietējos tirgos pārdošanā.

“Rīgas Ziņas”

Daugavmalas tirgū vakar valdīja klusums. Pircēju bija maz, jo pircēju liels daudzums tagad aizņemti ar petrolejas iegādāšanos. Arī produktu pievedumi bija niecīgi. Policijas uzraudzība tirgū bija vērsta galvenā kārtā tikai pret dažādiem sīku priekšmetu un ēdamu lietu pārdevējiem, kuri prasīja par dažu labu preci augstākas cenas, nekā tas atzīmēts taksē. Pret tādiem tirgotājiem tika sastādīti vairāki protokoli.

Latviešu kareivji vakar ap pulksten diviem dienā pilnā kaujas gatavībā bija redzami Rīgas ielās. Pilsētas iedzīvotāji viņus jūsmīgi apsveica un puķēm apsprauda dižos kareivjus un viņu ieročus. No kareivju krūts plūda gan bezbēdīgas, gan skumjas tautas un krievu dziesmas. Mirdzēja ieroči un viņiem līdzi līgojās raibās astras krāsas, bet rudens saule lēja svētību pār latvju nākamības kareivjiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+