Mobilā versija
+15.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
9. oktobris, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 9. oktobrī

Foto - LETAFoto - LETA

“Līdums”

Valka. Gūstekņi. Austrieši! Visur pilsētā šodien ir austrieši. Viņi iet pa ielu mazos pulciņos labsirdīga krievu zaldāta pavadībā vai vieni bez kādas apsardzības. Gar logiem slīd viņu zilganpelēkie mēteļi, tas patīkami uztrauc pilsētiņas iedzīvotājus, kuri ilgi nav redzējuši nekā jauna. Viens otru apgāzdami, tie skrien pie loga un sauc: austrieši! Viņi esot kāda pusotra tūkstoša. Naktī viņi atbraukuši un ievietoti jaunās reālskolas ēkā. Šorīt jau no paša rīta viņi staigā pa pilsētu, meklēdami maizi pirkt. Viņi iet ātri un piegriež maz uzmanības Valkas pilsētas ielu jaukumiem. Izsalkums viņus dzen. Bodēs nevar dabūt maizes. Viņu sejas ir jaunas, vēja aprautas un apaugušas ar bārdas pūkām un uz pieres, acīm un vaigiem savas zīmes viņiem ir atstājis karš. Tās ir patumšas un veselīgas sejas, un tomēr ar tādām nāk tikai vai nu no slimnīcas, vai vājprātīgo nama. Viņi ir izsalkuši līdz asarām: naudu viņiem dod, bet nekur nevar nopirkt maizes.

“Rīgas Ziņas”

Kādi 24 policijas kārtībnieki sodīti katrs ar 1 rbļ. par to, ka viņi ieradušies pie katedrāles uz svinīgu dievkalpošanu neapcirptiem matiem un neskūtu bārdu. Bet pristaviem Kersņickam, Ščerbakovam, Dolgolovam un Smorščevskam un pristava vietas izpildītājiem Kuļešam, Poļakovam un Kuško, no kuru iecirkņiem bija šie policijas kārtībnieki, izteikts rājiens.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+