×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1915. gada 4. decembrī

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Līdums”

Valka. Ļaužu drūzmēšanās pie Centrālās patērētāju biedrības veikala vakar visu dienu bija neizturama, katrs grib savu petrolejas trauku ātrāk redzēt piepildītu. Un tomēr ar šādu steigu panāk vienīgi to, ka jāgaida pašam un jāgaida arī citiem. Petrolejas, kā jau ziņots, ir pienācis lielāks vairums, tā ka pēc dzelzceļnieku un bēgļu vajadzību apmierināšanas pietiks diezgan arī pārējai publikai. Petroleju varēs dabūt visās nākošās dienās.

Pie Ikšķiles ienaidnieka aeroplāns meta bumbas. Jēkabmiesta rajonā artilērijas apšaudīšanās pastiprinājusēs. Rīgas rajonā mūsu artilērija vairākās vietās izklīdināja vāciešus, kas strādāja pozīciju apcietināšanas darbus.


”Rīgas Ziņas”

Pulksteņu krīze. Pirms kara Rīgai piegādāja dārgākos un labākos pulksteņus no Šveices, bet lētākos un sliktākos no Vācijas. Tagad ievedumi no Vācijas un Šveices vairs nav iespējami un pulksteņi jāpiegādā no Anglijas un Zviedrijas. Uz pievedumiem no Anglijas daudzreiz jāgaida mēnešiem ilgi. Zviedrijas pulksteņi labuma ziņā nav pārāki par Vācijā pagatavotiem, bet gan daudz dārgāki. Tāpēc tagad pulksteņi, sevišķi lētākie, sadārdzināti gandrīz par 50%. Grūti dabūjamas arī atsevišķas pulksteņu daļas. Tāpēc daži pulksteņu veikali tagad vairs nemaz nepieņem pulksteņus labošanā.

Valdošais senāts izskaidroja, ka tūlīt pēc kāda apgabala izsludināšanas aplenkšanas stāvoklī visi strādnieki padoti komendanta rīcībai un viņus ieskaita valsts dienestā. Tāpēc viņiem nav tiesības tiesas ceļā pieprasīt no kara vai jūras resoriem atbildību par sakropļojumiem pie kroņa darbiem, bet tiem administratīvā kārtībā jāgriežas pie savas priekšniecības ar lūgumu pēc pensijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+