×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Par ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 18. decembrī

ziemassvetku_egle

“Rīgas Ziņas”

Skolotāju algas. Jautājums par izvākto mācības iestāžu skolotāju algām izšķirts sekošā kārtā: kroņa dienestā stāvošiem skolotājiem izmaksās algu samērā ar stundu skaitu pirms mācības iestāžu izvākšanas. Pārējos skolotājus atalgos, dibinoties uz vispārējiem noteikumiem, kas attiecas uz brīva līguma pamata pieņemtiem darbiniekiem darba pārtraukšanas gadījumā.

Labdarība. Aizvakar Daugavmalas pārtikas preču tirgū vietējais gaļas tirgotājs Meijers izdalīja nabadzīgiem ļaudīm kādas 70 mārciņas kausētu cūkas tauku par brīvu – katram pa mārciņai. Meijers to darīja pēc tam, kad bija pārliecinājies, ka šie nabadzīgie cilvēki nespēj aiz trūkuma nopirkt ne sviestu, nedz taukus.

Pilsētas pārtikas preču tirgos tirgus komisāriem un policijai ir daudz darba, lai piespiestu preču pārdevējus ieturēt obligatoriskās cenas. Daugavmalas pārtikas preču tirgū bieži nākas nodot administrācijai gan pastāvīgus tirgotājus, gan uzņēmējus un lauciniekus, kuri ņem par precēm augstākas cenas. Tā arī vakar sastādīja protokolu pret gaļas tirgotāju Astratjevu no L. Maskavas ielas Nr. 132, kas pārdeva aitas gaļu par 70 kap. mārciņu obligatorisko 40 kap. vietā.

 

“Līdums”

Valka. Tukšas paliek mūsu mājas un Ziemas svētkos, kad ģimenes pulcējas kopā ap gaišām svētku eglītēm, mēs šoreiz tikai ilgās varēsim satikties ar saviem mīļajiem, kuri izklīduši, citi pa bēgļu ceļiem, citi stāv ierakumos nomodā par mūsu dzimteni. Mājā šogad nebūs Ziemas svētku, mūsu sirds un prāts būs pie mūsu varoņiem, kuri saņems svētkus uz lauka. Mūsu tautas kopīgā Ziemas svētku eglīte jau šogad būs uz kaujas lauka, latviešu bataljonos. Lai pasteidzamies uz turieni ar dāvanām! Ziedojumus priekš latviešu bataljona Ziemas svētku eglītes pieņem: naudā direktors P. Siecenieks “Konsumā”, Nikolaja ielā Nr. 2 un mantās “Līdumas” ekspedīcijā no pulksten 9 rītā līdz 6 vakarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+