×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja 1914. gada 12. septembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Par ko latviešu avīzes rakstīja 1914. gada 12. septembrī, kad visapkārt jau virmo 1. pasaules kara tuvums.

Vagons ar krāšņu salonu


Krāšņu speciālu vagonu priekš kādas augsti stāvošas personas patlaban pabeidz būvēt vietējā Krievu–Baltijas vagonu fabrika. Vagons ir Pulmaņa tipa, 21 metru garš, uz 6 asīm, kādus lieto uz Vladikaukāzas dzelzceļiem. Vagonā ierīkots krāšņs salons, kabinets ar guļamo istabu, dāmu nodaļa, vannas istaba, ķēķis ar gāzi un elektrību, svītes un kalpotāju istabas. Vagonu būvē no vislabākā materiāla un pēc jaunākās tehnikas prasībām. Vagona atsperu sistēma ierīkota tā, ka gandrīz pilnīgi novērsta mazākā tricināšanās, vagonam esot ceļā.

Krāpnieces


Kāršu licējas Rīgā arvien plašāk piekopj savu krāpšanas veikalu. Jau bija atzīmētas dažas kāršu licējas, kuras no māņticīgajām sieviņām izvelk naudu. Viena šāda laimes pareģe, kāda O., tagad atklājuse savu veikalu Rūpniecības ielā 1, kur to apmeklē no rīta līdz vakaram māņticīgās rezervistu sievas. Maksa par “nākotnes pasludināšanu” ir no 25 – 50 kap., bet no tām, kurām nākotne pareģota laimīgāka, ņem arī vairāk. Tīri jābrīnās, ka Rīgā ir tik daudz tumšu ļaužu, kas savus grašus aiznes krāpniecēm.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Par pilsētas 
ēdienu namiem 


“Pribaltijskij Kraj” sagaida pirmdien pilsētas domē no domnieku puses pieprasījumu pēc izskaidrojuma, aiz kādiem iemesliem šajos ēdienu namos izsniedz kareivju ģimenēm pārāk liesus ēdienus un tomēr tos aprēķina uz 14 kap. porciju, kamēr Latviešu Palīdzības komitejā var izsniegt porciju labākas un barojošākas zupas tikai par 9,5 kap. un pat privātos ēdienu namos labas un spēcīgas zupas maksājot visdaudz 
10 – 12 kap. porcija. Esot reiz laiks nokārtot ēdienu izsniegšanu kareivju ģimenēm pareizā stāvoklī.

“Rīgas Ziņas”

Sagatavojusi Lilija Limane

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+