Mobilā versija
+17.5°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
19. septembris, 2014
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja 1914. gada 19. septembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Bankas izlaistā kolekcijas monēta, kas veltīta Jaunsudrabiņa "Baltajai grāmatai".

“Rīgas Ziņas”


Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata” nodomāta izdot divos sējumos, kopā 100 stāstiņu. Katram stāstiņam būs viens paša autora gatavots zīmējums. Pirmā daļa iznākšot šogad, ap Ziemas svētkiem.

“Jaunās Latviešu Avīzes”


Aizliegta apgaismošana. Liepājā svētdien pēc pusdienas dota šāda armijas komandiera pavēle: “Armijas komandieris pavēlējis, ka Liepāju naktī nedrīkst apgaismot. Uz ielām nedrīkst laternas dedzināt un dzīvokļu logi aizsedzami ar bieziem, necaurredzamiem aizkariem.”

 

“Jaunā Dzīve” 


Stipru dzērienu pilnīga noliegšana. Vakar pienāca Kurzemes gubernatora pavēle, kas, papildinādama viņa agrākās pavēles, pavisam noliedza stipru dzērienu pārdošanu pa visu kara laiku arī klubos, biedrībās, bufetēs un restorācijās, neizņemot arī 1. šķiras restorācijas. Uz piesauktās pavēles pamata policija vakar ņēma parakstu no minēto dzeršanas iestāžu īpašniekiem, ka viņi pilnīgi atturēsies no reibinošu dzērienu pārdošanas.

Sagatavojusi Lilija Limane

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (13)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+