×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Pirms gaidāmās Merkeles vizītes Vācija brīdina Krieviju

Foto - AFPFoto - AFP

Pirms šonedēļ gaidāmās Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizītes Maskavā Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle (attēlā) brīdināja Krieviju, ka Berlīne “rūpīgi vēros” tās rīcību cilvēktiesību jomā.

Kā teikts avīzē “Frankfurter Allgemeine Zeitung” publicētajā ministra rakstā, ir nepieciešams “kritisks dialogs” ar Krieviju, taču vienlaikus gan uzsvērts: “Partnerattiecības nenozīmē, ka tiek pielikts punkts kritikai.” “Mēs ļoti rūpīgi vērosim, kā Krievija attīstīsies tuvākajos mēnešos un gados,” solīja Vestervelle.

Pašreizējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins kopš atgriešanās Kremlī uz trešo pilnvaru termiņu saskāries ar plašu protestu kustību, un tiesību aizstāvju organizācijas norāda, ka tagadējā vara aktīvi vēršas pret opozīciju. Tikmēr Maskavas un Berlīnes attiecībās domstarpības raisījis ne tikai Sīrijas jautājums, bet arī pārmetumi Vācijas valdības nozīmētajam koordinatoram attiecībās ar Krieviju, kuram Krievijas varasiestādes izskanējušās kritikas dēļ pārmet neslavas celšanu. “Mēs ar satraukumu vērojam Krievijas iekšējās tendences,” atzina Vestervelle. “Likuma vara un vārda brīvība, attiecības ar politiskajiem oponentiem un pilsonisko sabiedrību, preses brīvība un tiesības protestēt bez ierobežojumiem – šajās jomās mums ir atšķirīgi viedokļi, kurus mēs rosinām apspriest gan atklāti, gan aizkulisēs.” Tomēr vienlaikus Vācijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka ir jāturpina Eiropas un Krievijas dialogs. “Neraugoties uz domstarpībām, sakaru līnijas ar Maskavu nekad nav tikušas nojauktas,” norādīja Vestervelle.

16. novembrī Merkele ieradīsies vizītē Maskavā, un, gatavojoties šim notikumam, Vācijas parlaments pieņēma rezolūciju, mudinot Krieviju stiprināt demokrātiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+