Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
26. maijs, 2014
Drukāt

Pirms Jāņiem dziedātājus un amata meistarus Rīgā pulcēs Novadu dienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. līdz 15. jūnijam Rīgā otro reizi notiks Novadu dienas, kur būs iespēja iepazīt un izbaudīt Latvijas novadu daudzveidību, vēsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pasākumā piedalīsies folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi, lauku kapelas, amatnieki un tautas lietišķās mākslas meistari no visiem Latvijas novadiem.

13. jūnijā plkst. 18.00 Esplanādē izskanēs Ziņģu vakars, kur kopā ar Ērgļu, Jēkabpils, Liepājas, Salnavas, Siguldas, Smārdes, Svitenes un Valkas dziedātājiem un muzikantiem varēs izdziedāt skaistākās Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales ziņģes!

14. un 15. jūnijā Novadu dienu pasākumi notiks Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.
Abas dienas no plkst. 12.00 līdz 16.00 muzeja sētās skanēs Latvijas novadu dziesmas, savas prasmes demonstrēs dažādu amatu meistari un būs iespējams nogaršot katra novada garšīgākos ēdienus.

Pirmo reizi Novadu dienās notiks Vasaras dziedāšanas svētki jeb dziedāšanas konkursi, kuros labākie dziedātāji sacentīsies, lai noskaidrotu, kurš ir skanīgākā rotātāja un gavilētāja, skaistākās līgotnes vai brašākās darba dziesmas dziedātāja titula cienīgs.

Piedalīties dziedāšanas konkursā “Dziedi Latvijai!” tiek aicināts ikviens, kurš vēlas nodziedāt savu mīļāko tautasdziesmu. Pieteikties konkursam var līdz 6. jūnijam aizpildot elektronisku anketu Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā.

Pievienot komentāru

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeju no KM piedzen 652 335 eiroAugstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta par labu SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" no Kultūras ministrijas (KM) piedzina 652 335 eiro saistībā ar Laikmetīgās mākslas muzeja projektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+