Latvijā
Sabiedrība

Pirms Jāņiem Latvijā piedzimuši trīnīši. Viena no meitiņām – Līga0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs attēls. Foto: Fotolia

Īsi pirms Līgo svētkiem 22. jūnijā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pasaulē nāca trīnīši.

Šodien ģimenei piešķirts vienreizējs pabalsts – 8538 eiro pēc nodokļu samaksas. Tas nolemts otrdien notikušajā Ministru kabineta sēdē.

Šogad šie ir jau trešie dzimušie trīņi.

“Trīs lietas – labas lietas! Dienu pirms svētkiem sveicu šogad trešos dzimušos trīnīšus, kur viena no meitiņām nosaukta par Līgu. Visas trīs ģimenes jaunās atvases jūtas labi un ar katru dienu paliek aizvien dūšīgākas. Lai ģimenei daudz mīlestības, pacietības, dzīvesprieka un veselības! pauda labklājības ministrs Jānis Reirs.

Vienreizējais sociālais pabalsts ir domāts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi. Kopš 2014. gada pabalsts ir 8538 eiro pēc nodokļu samaksas.

2013. gadā šāds vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014. gadā – piecām ģimenēm, 2015. gadā trīs ģimenēm, bet 2016. gadā un pērn – divām ģimenēm.

Valdība aprīlī piešķīra 17 000 eiro divām ģimenēm ar martā piedzimušiem trīnīšiem – katrai ap 8500 eiro. Vienai ģimenei trīs meitenītes piedzimušas 25.martā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, savukārt otrai ģimenei 29.martā Vidzemes slimnīcā pasaulē nāca puisītis un divas meitenītes.

LA.lv