×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2012
Drukāt

Pirms Ķīnas Komunistiskās partijas kongresa Pekinā pastiprināti drošības pasākumi

Pirms novembra sākumā gaidāmā Ķīnas Komunistiskās partijas kongresa, kurā iecerēts apstiprināt vērienīgu varas grožu nodošanas procesu, Pekinā būtiski pastiprināti drošības pasākumi.

Varasiestādes pat noteikušas ierobežojumus ar tālvadības pultīm vadāmu rotaļu helikopteru un lidmašīnu tirdzniecībai. Iegādājoties atsevišķus rotaļu helikopteru un lidmašīnu modeļus, kurus iespējams vadīt vien dažu metru rādiusā, pircējiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Citos veikalos šo rotaļlietu tirdzniecība ir pārtraukta, vēsta mediji.

8. novembrī Pekinā sāksies Komunistiskās partijas 18.kongress, kurā iecerēts apstiprināt vērienīgu varas maiņas procesu. Kā vēsta ziņu aģentūra “Siņhua”, ar nepacietību gaidītā kongresa laikā par kārtību gādās aptuveni 1,4 miljoni brīvprātīgo. Pirms nozīmīgās partijas sanāksmes Pekina pastiprināti vēršas arī pret valdības kritiķiem.

Cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Human Rights Watch” norāda, ka aktīvistam Hu Dzjam likts izbraukt no galvaspilsētas un doties uz ģimenes māju Aņhui provincē un palikt tur līdz kongresam beigām. Ķīnas plašsaziņas līdzekļi tikmēr vēsta, ka Pekinas sabiedriskā transporta sistēmā aizvien biežāk tiek veiktas dokumentu pārbaudes.

Paredzams, ka Komunistiskās partijas kongress ilgs aptuveni nedēļu un tā laikā tiks atklāts jaunā politbiroja sastāvs. Savukārt pašreizējais viceprezidents Sji Dzjiņnpins, domājams, tiks paaugstināts Komunistiskās partijas ģenerālsekretāra amatā, nomainot pašreizējo ģenerālsekretāru Hu Dzjiņtao.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+