×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. oktobris, 2016
Drukāt

Pirms lašu lieguma atklāj vairākus nelikumīgus tīklus

lasis2

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori sadarbībā ar sabiedriskajiem vides inspektoriem no Latvijas Makšķernieku asociācijas aizvadītajā naktī netālu no Gaujas un Pēterupes grīvām izņēma nelikumīgus zivju tīklus 200 un 30 metru garumā.

Kā aģentūru LETA informēja asociācijas pārstāvis Alvis Birkovs, laši un taimiņi, rudenī dodoties uz nārstu upēs, galvenokārt pārvietojas tuvu jūras krastam, tāpēc inspektori par savu galveno uzdevumu uzskatīja tīklu izņemšanu, lai novērstu zivju bojāeju.

No garākā tīkla, kas ūdenī bija ievietots gandrīz perpendikulāri krastam, tika atbrīvotas vairākas butes un jūras bullīši. Savukārt īsākais tīkls nepārprotami bijis paredzēts lašu un taimiņu ieguvei, tomēr tas bija tukšs, kas liecinājis par tā neseno ievietošanu ūdenī.

Inspektori atgādina, ka no 1.oktobra sākas lašveidīgo zivju (lašu, taimiņu un strauta foreļu) ieguves aizlieguma jeb saudzēšanas laiks, izņemot Rīgas jūras līča ūdeņu teritorijā no Vecāķiem līdz Vaivariem, kā arī Daugavā un Buļļupē. Par vienu nelikumīgi iegūtu lasi lieguma laikā paredzēta zaudējuma atlīdzība līdz 715 eiro, bet administratīvais sods ir no 280 eiro.

Valsts un sabiedriskie inspektori aicina sabiedrību būt vērīgai un atsaucīgai un par katru novēroto iespējamo pārkāpumu ziņot viņiem vai uz VVD mobilo lietotni “Vides SOS”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.3
Alūksne +16.6
Daugavpils +14.1
Saldus +15
Liepāja +14.8
Jelgava +16
Ventspils +15.0
Limbaži +17
Madona +16
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+