×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

Pirms līdzdalības akcijas grāmatas ievalcēs un atputekļos

Foto - Kaspars GardaFoto - Kaspars Garda

Klausījos pa radio to murgaino ideju, ka grāmatas no Nacionālās bibliotēkas uz jauno ēku nogādās, dodot no rokas rokā. Tas jau būs ziemā, kāds tās netīšām nometīs zemē, varbūt snigs un grāmatas kļūs mitras. Es ierosinātu organizēt talku cilvēkiem ar automašīnām.

Grāmatas var ielikt kartona kastēs un automašīnās aizvest uz jauno vietu. Pietiktu mobilizēt kādas desmit automašīnas, ar kādām pārvadā pārtiku, jo tās ir pietiekami ietilpīgas. Bet, ja 2000 roku pieskarsies grāmatai, kas no tās paliks pāri? 
Jānis Briedis Skultē

 

Tautas līdzdalības akcijas ”Grāmatu draugu ķēde” idejas autors ir režisors Uģis Brikmanis. Tās mērķis būšot simboliski iesākt Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, iesaistot ap 20 000 cilvēku tāda paša skaita grāmatu pārvietošanai no rokas rokā uz jauno Nacionālās bibliotēkas ēku, informējis nodibinājuma “Rīga 2014″ preses sekretārs Mārtiņš Drēģeris. Dažādos ķēdes posmos – caur Vērmanes dārzu līdz 11. novembra krastmalai un pāri Akmens tiltam – pieteikušies jau vismaz 1900 cilvēku. ”Lai saudzētu draugu ķēdes grāmatas to pārvietošanas laikā, tās tiks ievalcētas vakuumā. Finansējumu akcijai “Grāmatu draugu ķēde” nodrošina nodibinājums “Rīga 2014″, tostarp arī grāmatu ievalcēšanai nepieciešamo plēvēšanas mašīnu, kas tiks izmantota gan grāmatu ķēdes akcijā, gan turpmāk bibliotēkas darbā, piemēram, ievalcējot deponēšanai izstādēm paredzētas vai starpbibliotēku abonementā pasūtītas grāmatas,” stāsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Liniņa. Jāpiebilst, ka no rokas rokā tiks nodotas tikai Tautas grāmatu plauktam saziedotās grāmatas, kas tiks ievietotas jaunās ēkas ātrija stikla sienā jeb Tautas grāmatu plauktā. ”Visas grāmatas, kas nonāks bibliotēkas jaunajā ēkā, tiks atputekļotas un nepieciešamības gadījumā arī dezinficētas. Visu grāmatu ievalcēšana pārvešanai uz jauno ēku nav paredzēta,” informē K. Liniņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+