Mobilā versija
+4.6°C
Daina, Dainis, Dainida
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
11. augusts, 2016
Drukāt

Pirms muzeju krātuves pamatakmens likšanas rāda LNMM krātuvi

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamnedēļ, 18. augustā, plānots likt pamatakmeni jaunajai muzeju krātuvei Pulka ielā, kuru cer uzbūvēt līdz Latvijas simtgadei. Uz to pārceļos četru muzeju – Latvijas Nacionāla vēstures muzeja, Kino muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī Mākslas muzeja – krājumi, kuri tur beidzot atrastos pienācīgos apstākļos.

Trešdien Latvijas Nacionāla mākslas muzeja darbinieki žurnālistiem izrādīja aptuveni 60 000 eksemplāru plašo glezniecības un tēlniecības darbu krājumu, kas ilgstoši glabājies neatbilstošos apstākļos lielā šaurībā – vairāk nekā 20 gadus kolekcijas glabājušās pagaidu telpās, aiz izstāžu zāles Arsenāls mūriem.

Arsenālā, ko plašāka sabiedrība labāk zina kā izstāžu zāli, viena pie otras plauktos pēc izmēriem un formāta blīvi saliktas gleznas, uz grīdas guļ tēlniecības darbi. Šajās telpās tiek izmantots katrs kvadrātcentimetrs un kolekcijas tiek glabātas ārkārtīgā šaurībā. Grūtības ir ne tikai skulptūras pārvietot, lai telpas uzturētu tīras, problēmas sagādā arī darbu atlasīšana izstādēm, jo darbi nav izkārtoti pēc autora, bet gan tā, lai tos būtu ērtāk savietot.

Tāpat apstākļus krātuves telpās šobrīd būtiski ietekmē gaisa temperatūras svārstība ārā.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+