×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Pirms pirmizrādes iepazīstinās ar Andra Gaujas filmu “Izlaiduma gads”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 12. augustā plkst. 11 Rīgas Kino muzejā notiks jau otrais pasākums ciklā “Drīzumā/ Coming Soon”, kurā būs iespēja iepazīties ar Andra Gaujas pirmo spēlfilmu “Izlaiduma gads”, vēsta filmu nozares pārstāve Astra Spalvēna.

Pie Latvijas skatītājiem filma nonāks oktobra sākumā, bet pasaules pirmizrādi piedzīvos nozīmīgā starptautiskā festivālā jau augustā.

Filmā galveno lomu atveido Inga Alsiņa-Lasmane, un tajā līdzās profesionāliem aktieriem piedalās daudzi jaunieši bez iepriekšējas pieredzes kino. Filma ir stāsts par jaunu skolotāju, kas, cenzdamās nodibināt draudzību ar savu audzināmo klasi, iekļūst sarežģītu personisku attiecību mezglā.

Pasākumā piedalīsies filmas režisors un producents Andris Gauja, producente Guna Stahovska, galvenās lomas atveidotāja Inga Alsiņa-Lasmane un operators Aleksandrs Grebņevs. Pasākuma laikā filmas veidotāji atklās, kurā starptautiskā festivālā augustā gaidāma filmas starptautiskā pirmizrāde, pastāstīs vairāk gan par filmas uzņemšanu: Latvijā, Krievijā un Francijā, gan par posmu, kad Indijā veikta filmas attēla un skaņas pēcapstrāde.

Režisors Andris Gauja un operators Aleksandrs Grebņevs, filmējot Izlaiduma gadu, ir izmantojuši savu dokumentālistu pieredzi, liekot aktieriem daudz improvizēt un filmēties negaidītās situācijās. Gauja un Grebņevs guva starptautisku ievērību ar iepriekšējo kopdarbu – dokumentālo filmu Ģimenes lietas, kas tika apbalvota ASV lielākajā dokumentālo filmu festivālā Silverdocs, kā arī piedalījās vairāk nekā 25 starptautiskos kinofestivālos visā pasaulē.Filma Izlaiduma gads ir Latvijas un Krievijas koppražojums.

Pasākumu cikla “Drīzumā/ Coming Soon” ietvaros turpmāk vismaz reizi mēnesī mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar Latvijas filmu nozares aktualitātēm – gaidāmajām filmu pirmizrādēm, topošajām filmām un citiem jaunumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+