Pasaulē

Maskavā aizturēts Aleksejs Navaļnijs un simtiem protestētāju 16

Foto no twitter

Papildināts viss teksts

Maskavā pirms paredzētās protesta akcijas aizturēts tās rīkotājs – opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, paziņojusi viņa sieva Jūlija Navaļnija.

Protestos Maskavā un Sanktpēterburgā aizturēti vairāk nekā tūkstotis cilvēku, ziņo nevalstiskā organizācija “OVD-info”, kas seko līdzi protestētāju aizturēšanas gadījumiem. Pēc tās datiem, Maskavā aizturēti vairāk nekā 730 protestētāji, bet Sanktpēterburgā – vairāk nekā 500.

Ziņas par aizturētajiem pienāk arī no citām Krievijas pilsētām – Sočiem, Kaļiņingradas, Tambovas, Tulas, Vladivostokas un citām.

Savukārt Navaļnija vadītā Korupcijas apkarošanas fonda telpās Maskavā pirmdienas pēcpusdienā pārtraukta elektroapgāde, tviterī paziņojusi fonda pārstāve Kira Jarmiša.

Galerijas nosaukums

Jau ziņots, ka pirmdien visā Krievijā notiek protesta akcijas pret korupciju, kuras rīko Navaļnijs. Daļa no šīm akcijām notiek ar varasiestāžu atļauju, bet daļa ir nesankcionētas.

Navaļnijs bija saņēmis Maskavas pašvaldības atļauju rīkot protesta akciju Saharova prospektā, taču svētdienas vakarā Navaļnijs paziņoja, ka tā notiks Tveras ielā netālu no Kremļa. Līdz ar to šī protesta akcija skaitās nesankcionēta. Savu lēmumu mainīt akcijas norises vietu Navaļnijs pamatoja ar to, ka varasiestādes izdara spiedienu uz apakšuzņēmējiem, kuri, minot dažādus iemeslus, atteikušies paredzētajā pasākuma norises vietā Saharova prospektā samontēt skatuvi. Maskavas mērija paziņoja, ka policija netraucēs cilvēku pārvietošanos pa Tveras ielu, kas ir slēgta transporta satiksmei valsts svētku – Krievijas dienas – pasākumu dēļ, taču aizturēs tos, kam būs plakāti vai kas izkliegs saukļus.

LA.lv