×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. decembris, 2015
Drukāt

Pirms pūšanas alkometrā šoferis mutē iesmidzina spirtu saturošu elpas atsvaidzinātāju

Foto-LETAFoto-LETA

Ceturtdien, 24.decembrī, Jēkabpilī kāds autovadītājs, pamanot priekšā uz ceļa Valsts policijas reidu, nolēmis “drošības labad” iepūst sev mutē elpas atsvaidzinātāju, taču izrādījies, ka tas acīmredzot satur spirtu, jo alkometra rādījums sākotnēji krietni pārsniedzis pieļaujamo.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā, vakar pēcpusdienā Jēkabpilī kāds automašīnas “Volkswagen” vadītājs uz ceļa pamanīja policijas ekipāžu, kura stādināja automašīnas un veica šoferu pārbaudi. “Volkswagen” vadītājs izbijās, ka viņa izelpā varētu būt jūtams alkohols, tādēļ, lai to nomāktu, steidzīgi mutē izsmidzināja elpas atsvaidzinātāju.

Kad pienāca šofera kārta pūst “trubiņā”, alkometrs uzrādīja 1,34 promiles. Autovadītājam par laimi elpas atsvaidzinātāja izraisītais promiļu daudzums līdz otrajai pārbaudei bija nokrities līdz likumā pieļaujamajai normai – 0,48 promilēm.

Šoferis atviegloti uzelpoja un ļāva ceļu turpināt pasažierim, pats izvēloties vairs neriskēt. “Autovadītājs par mata tiesu izspruka no sabojāta vakara, ko nāktos pavadīt medicīnas iestādē, lai pierādītu, ka viņa asinīs alkohols bijis pieļaujamā daudzumā,” atzīst policija.

Autovadītāji kārtējo reizi tiek aicināti nesēsties pie stūres, ja iepriekš lietots alkohols. Svētku laikā policija īpaši aktīvi kontrolē satiksmes noteikumu ievērošanu uz autoceļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+