Uncategorized

Pirms sējas piedāvā noteikt augsnes un sēklu kvalitāti 0

Foto: LETA

Lai vēl pirms drīzumā gaidāmās sējas darbu sākšanas precizētu sēklu izsējas normu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina noteikt sēklas kvalitāti jaunajā augkopības laboratorijā. LLKC augkopības konsultants Andris Skudra portālu la.lv informēja, ka laboratorijā iespējams noteikt visus galvenos sēklu kvalitātes rādītājus – sēklu dīgtspēju, piemaisījumu īpatsvaru paraugā un 1000 sēklu masu, lai precizētu sēklu izsējas normu un nodrošinātu optimālu sējumu biezību. Ņemot vērā iepriekšējā gada nelabvēlīgos un mitros laika apstākļus ražas novākšanas laikā, var gadīties, ka sēklas materiāls ir cietis, tādēļ būtiski ir noskaidrot tā kvalitāti, lai nebūtu pārsteigumu uz lauka pēc sējumu sadīgšanas.

Augu veģetācijas periodā LLKC konsultanti ar jaunu aprīkojumu varēs veikt arī slāpekļa satura monitoringu augos un nepieciešamā slāpekļa papildmēslojuma daudzuma noteikšanu, pamatojoties uz mērījumiem ar hlorofilmetru graudaugu sējumos. Savukārt, lai noteiktu augsnes skābuma īpašības, konsultanti ar attiecīgām ierīcēm noteiks arī augsnes reakciju un sniegs ieteikumus tās optimizēšanai, kā arī palīdzēs izveidot augu maiņu un sējumu struktūru atbilstoši augsnes īpašībām.

Laboratorijas pakalpojumi būs pieejami lauksaimniekiem un tiks izmantoti arī saimniecībās ierīkotajos izmēģinājumos pētāmo augu un augsnes analīzēm.

LA.lv