Laukos
Tehnika

Pirms sezonas sākuma atgādina par tehniskās apskates nepieciešamību traktortehnikai0

Foto: VTUA

Lai piedalītos ceļu satiksmē, tajā skaitā arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei, informē Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) pārstāvis Jānis Mergups–Kutraitis

Traktortehnikas īpašniekus vai vadītājus VTUA aicina pirms tehniskās apskates iepazīties ar tuvākās tehniskās uzraudzības reģiona nodaļas biroja klientu pieņemšanas laikiem un tehniskās apskates izbraukuma grafiku.

Tehniskā apskate ārpus birojam piegulošās teritorijas tiek veikta iespējami tuvu traktortehnikas atrašanās vietai pēc iepriekš saplānota izbraukuma grafika vai individuāli vienojoties ar inspektoru.

Uz apskates brīdi traktortehnikai vai tās piekabei ir jābūt derīgai īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) polisei, bet pirms tehniskās apskates veikšanas īpašnieks VTUA inspektoram uzrāda traktortehnikas vai tās piekabes derīgu reģistrācijas apliecību un attiecīgās kategorijas derīgu traktortehnikas vadītāja apliecību, kā arī veic apmaksu par tehnisko apskati un transportu.

VTUA lauksaimniekus arī aicina savlaicīgi pieteikties augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm, jo līdzīgi kā ar tehniskajām apskatēm, pārbaudes tiek veiktas visā Latvijas teritorijā.

Tāpat VTUA atgādina, ka par pakalpojumiem var norēķināties tikai ar bezskaidras naudas maksājumu – bankas karti, internetbankas maksājumu vai rēķinu.

VTUA arī atgādina, lai traktortehnikas piekabei tiktu veikta ikgadējā valsts tehniskā apskate tā jāuzrāda sakabē ar traktortehniku.

Ar tehniskās apskates izbraukuma grafiku var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē http://www.vtua.gov.lv/lv/tehniskas_apskates vai novada pašvaldībā.

VTUA izziņotajā traktortehnikas tehniskās apskates izbraukuma grafika vietā var ierasties jebkura traktortehnikas vienība tehniskās apskates veikšanai.

LA.lv