×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

Pirms termiņa beigām atkāpjas NBS komandieris Raimonds Graube (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube

Pievienots Raimonda Graubes komentārs

Šodien, 25. oktobrī, Nacionālās drošības padome (NDP) pieņēma zināšanai Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera, ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām, pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likumu NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma.

Graube no dienesta atvaļināsies, lai “dotu iespēju attīstīties militārajai piramīdai”, aģentūrai LETA norādīja pats NBS komandieris.

Graube uzsvēra, ka viņš ir visilgāk dienējušais NBS komandieris šajā amatā. “Militārā piramīda ir dienesta perioda specifika un NATO tradīcijas. Esmu pieņēmis lēmumu pēc sešarpus gadu nepārtraukta dienesta šajā amatā atvaļināties, dodot iespēju militārajai piramīdai attīstīties,” uzsvēra Graube.

Viņš skaidroja, ka atvaļinās brīdī, kad ir apstiprināts NBS attīstības plāns turpmākajiem 12 gadiem, apstiprināts aizsardzības nozares budžets un valsts aizsardzības operatīvā plāna pēckrīzes versija. “Ir pienācis brīdis nodot šo amatu nākamajam komandierim,” uzsvēra Graube.

Graube skaidroja, ka amatu viņš atstās brīdī, kad tiks apstiprināts jaunais NBS komandieris, proti, nākamā gada sākumā, kad Graubem apritēs 60 gadi.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis augstu novērtē NBS komandiera paveikto:“Ģenerālleitnanta Raimonda Graubes pieredze, zināšanas un ieguldījums Nacionālo bruņoto spēku izaugsmē un attīstībā ir nozīmīgs un paliekošs. No aizsardzības ministra skatupunkta raugoties, es būtu vēlējies, lai Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Graube veic savus pienākumus līdz termiņa beigām, tomēr es cienu un respektēju komandiera lēmumu. Es pateicos komandierim par līdzšinējo devumu mūsu bruņotajiem spēkiem un ceru, ka Graube arī nākotnē neliegs iespēju dalīties ar savām zināšanām, kad vien tās būs nepieciešamas mūsu karavīriem un visai valsts aizsardzības jomai.”

Graube pildījis NBS komandiera pienākumus no 1999. gada līdz 2003. gadam un no 2010. gada līdz 2014. gadam, kad pēc Valsts prezidenta priekšlikuma Saeima apstiprināja viņu amatā uz atkārtotu termiņu. R. Graubes pilnvaru termiņš beidzas 2018. gadā.

Iepriekš NBS komandieris strādājis Aizsardzības ministrijā, kā arī bijis NBS militārais pārstāvis NATO. Savu dienestu NBS R. Graube sāka 1991. gadā kā Zemessardzes štāba bataljona apsardzes rotas komandiera vietnieks

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. PILNĪGI PIEKRĪTU IVARAM!!! SKUMJI!!! LAI MUMS TIEŠĀM VEICAS……PALDIES NBS KOMANDIERIM GRAUBES KUNGAM!!! Domāju, ka KĀDS partiju ieliktenis tiešām ir “noskatījis” šo amatu, jo Graubes kungam ir tikai 60 un līdz pensijai vēl tālu! Ko tad darīt ar tiem večiem, kuri nu nekādi negrib iet pelnītā atpūtā un jūtas kā zivis ūdenī???………..

 2. Loti slikta ziņā. Viens no retajiem cilvēkiem amatos, kurš ir mūsejais, latviešu tautas vairumu pārstāv, un kurš zināja, kapec tur ir.
  Visu cieņu Graubem un lai mums visiem veicas.

 3. Ķīnai negribi nodot sveicienu?

 4. “Ģods kalpot Latvijai” Raimond, no sirds, mēs pateicamies Tev!

 5. pieķēra ka otkatus saņem par iepirkumiem?

 6. Ja Graube pamet amatu, tad tam ir nopietns iemesls. Iespējams, pretrunas vai amatu pārbīdes augstākajos varas ešelonos. Graube atstāja godīga un valstij uzticīga cilvēka iespaidu, kas rūpējās par armijas aizsardzības spēju paaugstināšanu. Varbūt kāds valdošajai partijai pietuvināts ģenerālis jau ir noskatījis šo amatu, to redzēsim tuvākā nākotnē.

 7. Vairāk brīnos, ka NBS komandiera Graubes, kurš Latvijas militārajās struktūrās ir kopš 1991.gada, militārā pakāpe joprojām ir tikai Ģenerāl-leitnants.
  Nav laikam tik korumpēts kā VP āksti, Ķuzis ir ģenerālis kopš 2009.gada! Par kādiem nopelniem? Par to, ka VP spējīga knapi atklāt 35 % noziegumu?
  Robežsardzē arī ir ģenerālis…

  • Pamuļķi, nekomentē, ja nezini militārās pakāpes!!!

  • Ar ģenerālleitnanta pakāpi jākomandē armija ,kas sastāv vismaz no trim divīzijām ,kuras komandē trīs ģenerālmajori.Latvijai nav ne armijas ne divīzijas ,tāpēc augstākā pakāpe var būt tikai pulkvedis un arī tas var būt pa daudz ,jo diez vai var savākt pat pulku.

 8. Zābaki paklupināja? Pat ne frontes līnija, bet laikam neizturēja 3 A vai pietuvinātos…

 9. Loto zeel.

 10. Piedraazt Latvijas SISTEMU Atbildēt

  Privet RUSSIA

 11. pareizi dara jut kad drīz bus sudi labak nolizt malina un ta bus visiem tiem varoniem kuri abdirs krievus

Draugiem Facebook Twitter Google+