Latvijā
Kriminālziņas

Pirms termiņa no cietuma atbrīvo inkasenta slepkavībā notiesāto vīrieti 1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Fotolia

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien nolēma pirms termiņa no ieslodzījuma atbrīvot Jāni Ozoliņu, kurš tika notiesāts par 2008.gada nogalē Mārupē pastrādāto kompānijas “G4S Latvia” inkasenta slepkavību un aptuveni 300 000 latu nolaupīšanu no inkasācijas automašīnas. Ozoliņam tagad piemērota elektroniskā uzraudzība, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Lietā iesaistītais advokāts Ainārs Lezdiņš aģentūrai LETA neapstiprināja, vai šodien atbrīvotais Ozoliņš ir saistīts ar inkasācijas mašīnas aplaupīšanu, taču norādīja, ka Ozoliņam ir piemērota elektroniskā uzraudzība, jo tiesas ieskatā soda mērķis esot sasniegts un tagad nepieciešama notiesātā resocializācija. Advokāts atzīmēja, ka Ozoliņš aiz restēm pavadījis deviņus gadus.

Ozoliņa atbrīvošanu no ieslodzījuma, vienlaikus viņam piemērojot elektronisko uzraudzību, atbalstīja arī prokuratūra, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Jau ziņots, ka Augstākās tiesas (AT) Senāts 2012.gada 30.maijā atstāja spēkā Krimināllietu tiesu palātas 2012.gada 27.janvāra lēmumu negrozīt Rīgas apgabaltiesas 2010.gada 7.oktobra spriedumu, ar kuru trīs apsūdzētajiem – bijušajam Rīgas kriminālpolicistam Ozoliņam un viņa sievai Kristīnei Ozoliņai, kā arī Georgam Ivanovskim – piespriesti attiecīgi 13, 11 un desmit gadu cietumsodi, visiem papildus nosakot arī mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Apgabaltiesa 2010.gada rudenī nolēma arī par labu nogalinātā inkasenta atraitnei piedzīt aptuveni 49 000 latu lielu morālā kaitējuma kompensāciju. Savukārt nepilnu 300 000 latu kompensāciju par labu kompānijai “G4S Latvia”, ko tā bija prasījusi, tiesa nolēma nepiedzīt.

Abi Ozoliņi savu vainu noliedza, bet Ivanovskis to atzina.

Prokurore Inese Šulte toreiz pastāstīja, ka apsūdzību par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos tiesa esot pārkvalificējusi uz slepkavību pastiprinošos apstākļos. Arī piespriestie cietumsodi atšķīrās no prokurores prasītajiem. Tiesas debatēs prokurore bija lūgusi J.Ozoliņu sodīt ar 18 gadu brīvības atņemšanu, viņa sievu K.Ozoliņu – ar 16 gadu cietumsodu, bet Ivanovski – ar brīvības atņemšanu uz 15 gadiem.

Kā ziņots, 2008.gada 17.decembra vakarā Mārupē notika bruņots uzbrukums firmas “G4S Latvia” inkasācijas automašīnai. Viens inkasents tika nogalināts, bet otrs – ievainots. Tika nolaupīta ievērojama naudas summa, kas uz pirmās instances tiesas sprieduma pasludināšanas dienu joprojām nebija atrasta, un nebija arī zināms, kur tā ir.

Kā pratināšanas laikā apgalvojis ievainotais inkasents, klusajā meža celiņā viņi bija apstājušies, lai nokārtotu dabiskās vajadzības. Inkasents stāstījis, ka pie mašīnas saņēmis sitienu pa galvu un zaudējis samaņu. Vēlāk tika atklāts, ka uzbrukums bijis inscenējums un inkasents Ivanovskis darbojies uz vienu roku ar uzbrucēju, tāpēc viņš nonāca uz apsūdzēto sola.

Izmeklētāju ieskatā, uzbrukumu inkasācijas automašīnai organizējis Ozoliņš, viņa sieva bijusi atbalstītāja un kūdītāja, bet Ivanovskis – izpildītājs.

Šajā kriminālprocesā teorētiski tika apvienotas divas lietas. Vienā no tām apsūdzētais Ivanovskis ieņēma cietušā statusu, jo saskaņā ar apsūdzību Ozoliņš, inscenējot laupīšanas uzbrukumu, Ivanovski sašāvis.

LA.lv