Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Pirms piena tirgus brīvlaišanas iecerēts atvieglot kvotas izmantošanu

LETALETA

Izskatīšanai valdībā iesniegti grozījumi piena kvotu administrēšanas noteikumos, kas paredz atvieglot to izmantošanu pēdējā piena kvotas gadā, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Grozījumi noteikumos sagatavoti, lai pēdējā piena kvotas gadā (2014./2015.) visa neizmantotā kvota pēc iespējas tiktu izmantota ražošanai un lai ražotājiem būtu iespēja savlaicīgāk iegūt papildu kvotu, izmantojot nomas darījumus.

Plānots, ka no 2015.gada 1.aprīļa piena kvotu sistēma tiks atcelta. Lai ražotāji pēc iespējas savlaicīgāk varētu papildināt trūkstošo kvotas apmēru, noteikumu projektā atviegloti nosacījumi, paredzot, ka ražotāji kvotu var nomāt, ja savu piena kvotu izpildījuši par 95% līdzšinējo 100% vietā.

Projekts arī atceļ ierobežojumu ražotājam pēdējos divos kvotas gados no valsts rezerves saņemto piena kvotu iznomāt vai pārdot.

Noteikumu projekts papildināts ar pārejas noteikumiem, kas nosaka ražotājiem pieteikšanās termiņu – 2015.gada 1.februāri – papildu piena kvotas saņemšanai no valsts rezerves.

Ja ražotājs pēdējā piena kvotas gadā līdz 2015.gada 1.februārim nemaz nebūs pārdevis pienu, tad viņa kvota tiks samazināta par 85% un atbrīvotais daudzums ieskaitīts valsts rezervē.

Grozījumu izstrādes procesā ņemti vērā piena ražotāju nevalstisko organizāciju priekšlikumi.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (3)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+