Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
17. aprīlis, 2014
Drukāt

Pirms piena tirgus brīvlaišanas iecerēts atvieglot kvotas izmantošanu

LETALETA

Izskatīšanai valdībā iesniegti grozījumi piena kvotu administrēšanas noteikumos, kas paredz atvieglot to izmantošanu pēdējā piena kvotas gadā, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Grozījumi noteikumos sagatavoti, lai pēdējā piena kvotas gadā (2014./2015.) visa neizmantotā kvota pēc iespējas tiktu izmantota ražošanai un lai ražotājiem būtu iespēja savlaicīgāk iegūt papildu kvotu, izmantojot nomas darījumus.

Plānots, ka no 2015.gada 1.aprīļa piena kvotu sistēma tiks atcelta. Lai ražotāji pēc iespējas savlaicīgāk varētu papildināt trūkstošo kvotas apmēru, noteikumu projektā atviegloti nosacījumi, paredzot, ka ražotāji kvotu var nomāt, ja savu piena kvotu izpildījuši par 95% līdzšinējo 100% vietā.

Projekts arī atceļ ierobežojumu ražotājam pēdējos divos kvotas gados no valsts rezerves saņemto piena kvotu iznomāt vai pārdot.

Noteikumu projekts papildināts ar pārejas noteikumiem, kas nosaka ražotājiem pieteikšanās termiņu – 2015.gada 1.februāri – papildu piena kvotas saņemšanai no valsts rezerves.

Ja ražotājs pēdējā piena kvotas gadā līdz 2015.gada 1.februārim nemaz nebūs pārdevis pienu, tad viņa kvota tiks samazināta par 85% un atbrīvotais daudzums ieskaitīts valsts rezervē.

Grozījumu izstrādes procesā ņemti vērā piena ražotāju nevalstisko organizāciju priekšlikumi.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (9)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (4)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+