×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Pirms uzveic slimība

kiploks_leta

Lai nesaslimtu, ziemā vienmēr cītīgi lietoju ķiplokus, bet tie diemžēl ne vienmēr mani pasargā no vīrusiem. Ko darīt, ja tikai parādījusies sajūta, ka tūlīt būšu slima?
 Ārija Baumane Rīgā

 

Atbild ģimenes ārste, apiterapeite Ilona Radziņa: “Ja esat saaukstējusies, būtu nekavējoties jārīkojas. Pastiprināti jālieto šķidrums: ūdens, augu tējas, piemēram, sviedrējošās – liepziedu, pretiekaisuma – kumelīšu un citas tējas. Tām var pievienot medu, kas palīdzēs samazināt temperatūru un izvadīt no organisma sārņus. Ja ir sāpīgs kakls, medu var papildus izsūkāt vai ēst ar karotīti, uzdzerot tēju. Vairāk jāuzņem arī C vitamīns, piemēram, ēdot dzērvenes, tikai jāuzmanās, lai netiktu sakairināts kuņģis.

Deguna, mutes gļotādas var ieziest ar lorozīvu vai propolisu eļļā. Gripas un augšējo elpceļu vīrusu laikā gļotādas mutē un degunā vajag mīkstināt ar propolisa preparātiem, var izmantot gan pūšamos, gan ziežamos. Jau rudenī var sākt profilaktiski stiprināt organismu – lietot propolisu, kas nopērkams kapsulās – pa kapsulai vienu divas reizes dienā. Ja jūtat, ka esat saslimis, deva jādubulto.”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+