×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. maijs, 2013
Drukāt

Pirms valsts svētkiem sveic labākos “Latvijas dzelzceļa” darbiniekus


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss un Latvijas vislielākais darba devējs – VAS “Latvijas dzelzceļš” (“LDz”) vakar saistībā ar Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu apbalvoja koncerna labākos darbiniekus.


 

“LDz” prezidents Uģis Magonis teic, ka darbinieku apbalvošana ik gadu notiek Līgo svētkos, kad pasniedz “Dzelzceļa lepnuma” balvas, “LDz” dzimšanas dienā 5. augustā un Latvijas valsts svētkos 18. novembrī, kad darbiniekus apbalvo ar Goda zīmi un citiem apbalvojumiem. “Šajā gadā pirmo reizi pasniedzam apbalvojumu arī par godu 4. maija svētkiem – notikumam, kam pateicoties varam brīvi dzīvot un darboties savā valstī. Ir dzirdēts viedoklis, ka Latvijā sēru dienu ir vairāk nekā svētku dienu. Gribam, lai mums svētku būtu vairāk un tie būtu krāšņāki gan mūsu darbiniekiem, ar kuriem lepojamies, gan arī mums pašiem,” tā U. Magonis. Viņš arī atzina – pēdējos gadus uzņēmums darbojies ļoti saspringtā režīmā. Atgādināsim: pērn “LDz” pārvadāja vislielāko kravu daudzumu uzņēmuma vēsturē – 60,6 miljonus tonnu kravu – un valstij nodokļos samaksāja Ls 83 milj.

Vakar satiksmes ministrs Anrijs Matīss ar “Latvijas dzelzceļa” Goda zīmi apbalvoja “LDz” prezidentu Uģi Magoni un apsardzes uzņēmuma SIA “LDz Apsardze” valdes priekšsēdētāju Arni Maculēviču. Piebildīšu, ka “LDz” meitassabiedrība “LDz Apsardze” vakar atzīmēja savas darbības desmit gadu jubileju. Šo gadu laikā uzņēmums no dzelzceļa struktūrvienības pārtapis par patstāvīgu uzņēmumu, kas spēj ne tikai nodrošināt valsts stratēģisko objektu apsardzi, bet būt starp desmit lielākajiem apsardzes uzņēmumiem Latvijā, piedāvājot apsardzes pakalpojumus gan juridiskajām, gan privātpersonām. Kopš 2008. gada 30. aprīļa, kad “LDz Apsardze” ieguva industriālās drošības sertifikātu, uzņēmums var sniegt pakalpojumus valsts iestādēm, kur izpildes gaitā nepieciešams veikt darbu ar valsts noslēpuma objektiem.
LDZ1_TS_7

“LDz” prezidents vakar septiņiem uzņēmuma darbiniekiem pasniedza pulksteni ar gravējumu, bet 13 koncerna darbiniekus apbalvoja ar “LDz” prezidenta atzinības rakstu.

Aivars Ražalinskis, “LDz” informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju direktora vietnieks, koncernā darbojas kopš 2000. gada. Vakar viņš un vēl seši “LDz” darbinieki saņēma balvu – pulksteni ar gravējumu. A. Ražalinskis: “Esmu lepns, ka strādāju “Latvijas dzelzceļā”. Mūsu koncernā darbinieki jūt īpašu vadības attieksmi pret sevi, un šī attieksme dod labu darba rezultātu. Svarīgi arī, ka pat krīzes gados “Latvijas dzelzceļš” saviem darbiniekiem nesamazināja algu.”

“LDz” prasmi darbinieku motivēšanā arī atzīmēja un uz tālāku izaugsmi rosināja satiksmes ministrs Anrijs Matīss, bet “LDz” personāla direktore Lolita Smiltēna vērsa uzmanību, ka uzņēmumu par savām otrajām mājām uzskata vairāk nekā 12 000 tā darbinieku. Savukārt U. Magonis solīja, ka labāko darbinieku sveikšana pirms Valsts neatkarības atjaunošanas svētkiem kļūs par tradīciju.

Pasākumā apbalvojamos ar priekšnesumu priecēja džeza grupa “Bunch of Gentlemen”.

 

Koncerns “Latvijas dzelzceļš”

“Latvijas dzelzceļš” sastāv no valdošā uzņēmuma VAS “Latvijas dzelzceļš” un piecām meitassabiedrībām – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDz Cargo”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA “LDz Infrastruktūra”; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA “LDz Ritošā sastāva serviss”, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA “LDz Apsardze”.

Publikācija tapusi sadarbībā ar AS “Latvijas dzelzceļš”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+