Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
23. oktobris, 2015
Drukāt

Pirms valsts svētkiem Valkā aizsāks jaunu tradīciju – “Neiespējamo skrējienu” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 14. novembrī Valkā un Valgā notiks ievada pasākums “Neiespējamajam skrējienam”, kas ieplānots kā jauna tradīcija Valkas novadā un veltīts Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes izveidei Valkā, 1917. gadā, LA.lv uzzināja novada pašvaldībā.

Pasākuma idejas autors ir Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, kurš skrējienā aicina piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Skrējiena dalībniekiem atraktīvā veidā būs iespēja iepazīties ar valsts vēsturi, jo Valka ir pilsēta, kur sākas Latvija – gan ģeogrāfiskā, gan vēsturiskā izpratnē.

Piedalīties aicināts ikviens aktīvā dzīvesveida piekritējs – šogad distanci var veikt gan skrienot, gan nūjojot. Reģistrēšanās skrējienam būs uz vietas no plkst. 9:45 starta vietā pie Valgas rātsnama. Dalība skrējienā – bez maksas. Dalībnieku vecums – neierobežots. Ievada pasākuma starts – plkst. 11. Distances finišs būs pie Valkas pilsētas kultūras nama, kur ikviens dalībnieks par piedalīšanos saņems īpašu piemiņas nozīmīti. Distances garums – 980 metri.

Savukārt “Neiespējamais skrējiens”, kuras dalībniekiem būs jāpārvar jau 99 kilometri, notiks nākamgad. Paredzēts, ka ar katru nākamo gadu distances garums pieaugs par kilometru. 2017. gadā, kad 100 gadi apritēs Latviešu Pagaidu nacionālā padomes (LPNP) pieņemtajai deklarācijai par apvienotas un autonomas Latvijas izveidošanu Vidzemes, Kurzemes un Latgales latviešu apriņķos, distances garums būs jau 100 kilometru.

Organizatori piebilst, ka būs arī īsākas distances, lai šajā vēsturiskajā skrējienā varētu piedalīties ikviens interesents.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šis ir patiešām ievērojams vēstures notikums un skrējiens ir ļoti laba ideja.
    Lielisks veids kā to atzīmēt!!

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+