×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. marts, 2013
Drukāt

Pirms vizītes Izraēlā Obama tiekas ar arābu kopienas pārstāvjiem

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidents Baraks Obama, kurš drīzumā gatavojas doties vizītē uz Izraēlu, palestīniešu teritorijām un Jordāniju, ticies ar arābu izcelsmes amerikāņu kopienas pārstāvjiem.

Tikšanās laikā Obama vairākkārt uzsvēra, ka viņa vizīte Tuvajos Austrumos nav “veltīta specifiska politiska jautājuma risināšanai, bet ir iespēja konsultēties ar jordāniešu, izraēliešu un palestīniešu pašpārvaldes amatpersonām par plašu jautājumu loku”, informēja Baltā nama preses pārstāvis. Obama uzsvēra, ka brauciens ir iespēja parādīt Savienoto Valstu attieksmi pret palestīniešu tautu un “sadarboties ar palestīniešu pašpārvaldi, kura turpina veidot institūcijas, kas būs nepieciešamas, lai nodibinātu patiesi neatkarīgu Palestīnas valsti”, atklāja preses pārstāvis.

Vizīte ļaus Obamam arī atkārtoti apliecināt, ka ASV ir ieinteresētas Izraēlas drošībā un runāt “tieši ar Izraēlas tautu par vēsturi, interesēm un vērtībām, ko dalām”, atzīmēja preses pārstāvis. Pirmdien Obama tikās ar četrām organizācijām, kuras pārstāv Savienoto Valstu arābu izcelsmes amerikāņus. Organizāciju publiskotajā paziņojumā teikts, ka ASV ir pa spēkam panākt “mierīgu, ilgstošu risinājumu Izraēlas-palestīniešu konfliktam”. Pirms piecām dienām Obama tikās ar ASV ebreju kopienas pārstāvjiem. Šīs tikšanās laikā Obama lika noprast, ka vizītes laikā nav gaidāmas lielas iniciatīvas attiecībā uz Tuvo Austrumu miera procesu. Plānots, ka Obama Izraēlā un palestīniešu teritorijās viesosies no 20. līdz 22. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+