×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. februāris, 2012
Drukāt

Pirmsreferenduma dienā Krievija Baltijas reģionā rīko stratēģiskas mācības

bumbvedejs_krievu

Neitrālajā gaisa telpā virs Baltijas jūras piektdien ielidojis Krievijai piederošs tālās darbības bumbvedējs TU-22M, kā dēļ gaisā pacēlušās NATO patruļlidmašīnas.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Vienotība”) aģentūrai BNS apliecināja, ka Latvijai ir ziņas, ka reģionā starp Baltijas valstīm un Poliju notiek nopietnas stratēģiskas Krievijas mācības, kas sakrīt ar lidojumiem gar Baltijas gaisa telpu.

Latvija par mācībām oficiāli informēta nav. Lai gan Krievijai nav obligāti jāinformē par savām darbībām, “esot labām kaimiņattiecībām, mēs vēlamies, lai mūs informētu”, teica Pabriks.

Ņemot vērā sestdien paredzēto referendumu, Aizsardzības ministrija vēlas saņemt precīzāku informāciju par šajās dienās reģionā starp Baltijas valstīm un Poliju notiekošajām Krievijas Gaisa karaspēka militārajām mācībām, kurās piedalās visu veidu aviācijas vienības un liels skaits karavīru.

“Mums rodas leģitīma, starptautiska interese, ko mēs lūdzam caur diplomātiskajiem kanāliem noskaidrot, vai NATO un Krievijas sadarbības ietvaros Krievija varētu sniegt papildu padziļinātu informāciju šajā sakarā, lai nerastos pārpratumi,” norādīja Pabriks.

Uz jautājumu, vai mācības būtu jāsaista ar referendumu par krievu valodu, Pabriks uzsvēra, ka Latvija vēlas papildu informāciju, lai iedzīvotājiem šādas bažas nerastos.

“Nesaņemot precīzu skaidrojumu par šādu mācību rīkošanas mērķiem un uzdevumiem, Latvijas iedzīvotājiem varētu rasties priekšstats, ka Krievijas stratēģiska līmeņa mācību un referenduma norise Latvijā ir savstarpēji saistīta,” atzina Pabriks.

Aizsardzības ministrs piektdien lūgs Latvijas diplomātiem pieprasīt Krievijas varas iestādēm sniegt informāciju un paskaidrojumu par šo mācību norisi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+