×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Pistoriuss atzīts par vainīgu draudzenes slepkavībā

AFP/LETAAFP/LETA

Dienvidāfrikas paraolimpiskais sprinteris Oskars Pistoriuss piektdien tika attaisnots divos no trim šaujamieroča lietošanas pārkāpumiem, tomēr atzīts par vainīgu savas draudzenes Rīvas Stīnkempas slepkavībā.

Pēc DĀR likumiem Pistoriuss atzīts par vainīgu “netīšā, bet nelegālā slepkavībā”. Par šādu notikumu sportistam var tikt piespriests cietumsods līdz 15 gadiem, tomēr pagaidām vēl nav zināms, kad tiks paziņots galīgais lēmums, jo abām pusēm vēl būs iespēja sniegt papildu aizstāvības argumentus.

Pistoriuss tika atzīts par vainīgu neapdomīgā šaujamieroča izrādīšanā kādā restorānā, bet attaisnots nelikumīgā munīcijas glabāšanā, kas, pēc sportista teiktā, esot piederējusi viņa tēvam, kā arī šaušanā pa automašīnas jumta lūku.

Kā ziņots, ceturtdien tiesnese Tokozile Masipa, kura šajā lietā pieņēma vienpersonisku lēmumu, nepietiekamu pierādījumu dēļ neatzina Pistoriusu par vainīgu savas draudzenes apzinātā noslepkavošanā, kas nozīmēja, ka viņam vairs nedraudēja mūža ieslodzījums.

Tāpat tiesnese ceturtdien paziņoja, ka Pistoriuss, kad nošāva savu draudzeni, rīkojās “nolaidīgi”, kā arī “pārsteidzīgi un nesamērīgi”.

Pistoriuss tiek apsūdzēts savas draudzenes Rīvas Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā aizvadītā gada 14.februārī. Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicies, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis “šausmīgi nobijies”, ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Masipa paudusi, ka Pistoriusa vainu slepkavībā liecības par strīdiem abu starpā nepierāda, bet aculiecinieki savās liecībās par no mājas atskanējušiem kliedzieniem minējuši nepatiesus faktus. Tiesnese izteikusi minējumu, ka aculiecinieku teikto iespaidojusi mediju milzīgā interese par izmeklēšanas gaitu.

Spriedums šajā lietā tiek paziņots sešus mēnešus pēc tās sākuma. Ar spriedumu klajā personīgi nāk Masipa, jo Dienvidāfrikas tiesu sistēmā nepastāv zvērināto žūrija.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, aizpagājušajā vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+