×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Tiesa Pistoriusu neatzīst par vainīgu draudzenes slepkavībā

AFP/LETAAFP/LETA

Dienvidāfrikas paraolimpiskais sprinteris Oskars Pistoriuss ceturtdien netika atzīts par vainīgu savas draudzes apzinātā noslepkavošanā, kas nozīmē, ka viņam vairs nedraud mūža ieslodzījums.

“Ir skaidrs, ka viņa vaina slepkavībā ar iepriekšēju nodomu nav pierādīta,” ceturtdien paziņoja tiesnese Tokozile Masipa, kura šajā lietā pieņēma vienpersonisku lēmumu.

Sportistam izvirzīta viena slepkavības un trīs šaujamieroča lietošanas pārkāpumu apsūdzības. Sprieduma pasludināšana turpinās.

Pistoriuss vēl var tikt atzīts par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma. Šeit iespējami soda mēri no nosacīta ieslodzījuma līdz vairākiem gadiem cietumā.

Ja DĀR sportists tiktu atzīts par vainīgu slepkavībā ar iepriekšēju nodomu, viņš tiktu sodīts ar mūža ieslodzījumu.

Pistoriuss tika apsūdzēts savas draudzenes Rīvas Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā aizvadītā gada 14.februārī. Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicies, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis “šausmīgi nobijies”, ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Masipa paudusi, ka Pistoriusa vainu slepkavībā liecības par strīdiem abu starpā nepierāda, bet aculiecinieki savās liecībās par no mājas atskanējušiem kliedzieniem minējuši nepatiesus faktus. Tiesnese izteikusi minējumu, ka aculiecinieku teikto iespaidojusi mediju milzīgā interese par izmeklēšanas gaitu.

Spriedums šajā lietā tiek paziņots sešus mēnešus pēc tās sākuma. Ar spriedumu klajā personīgi nāk Masipa, jo Dienvidāfrikas tiesu sistēmā nepastāv zvērināto žūrija.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, aizpagājušajā vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+