×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Pistoriusu atzīst par garīgi veselu

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Pirmdien atsākusies Dienvidāfrikas paraolimpiskā sprintera Oskara Pistoriusa tiesas prāva, ekspertiem pēc mēnesi ilgām garīgās veselības pārbaudēm atzīstot viņu par garīgi veselu.

Pistoriusa prāta veselību pārbaudīt iepriekš pieprasīja lietas galvenais sūdzētājs, kam tiesa piekrita. Sūdzētājs savu nostāju pamatoja ar aizstāvības pieaicināta eksperta liecību, kurā apstiprināts, ka Pistoriusam kopš bērnības bijušas problēmas ar dusmu un aizkaitinājuma savaldīšanu.

Mēneša garumā lietas izskatīšanā bija ieviests pārtraukums, kamēr pats sportists diendienā devās veikt garīgās veselības pārbaudes vietējā psihiatriskajā klīnikā Pretorijā.

Pēc lietas izskatīšanas atsākšanās pirmdien tiesa pavēstīja, ka Pistoriuss necieš no tādām garīgās veselības problēmām, kas attaisnotu rīcību viņam izvirzītajās apsūdzībās. Viņš atzīts par pilnībā lemtspējīgu personu, kas prot atšķirt labu no ļauna.

Pašlaik 27 gadus vecais Pistoriuss apsūdzēts savas draudzenes Rīvas Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā aizvadītā gada 14.februārī. Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicies, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis “šausmīgi nobijies”, ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa greznajā mājā.

Publiskajās uzrunās Pistoriuss šajā laikā bijis ļoti emocionāls, bieži izplūstot asarās un nožēlā par notikušo. Vienreiz sportists prāvas laikā pat sācis vemt, bet viņa ļoti biežā skaļā raudāšana likusi daudziem apšaubīt Pistoriusa rīcības godīgumu.

Lietas izskatīšana tiesas priekšā ilgst jau kopš 3.marta.

Ja Pistoriuss tiks atzīts par vainīgu, viņam draud 25 gadu ieslodzījums vai pat mūža cietumsods.

Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, aizpagājušajā vasarā piedalījās Londonas Olimpiādē. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+