×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Vasarīgu un mājīgu noskaņu gan iekštelpās, gan dārzā vieš pītas mēbeles

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Kopšana

* Mūsu pašu platuma grādos augušos kārklus mitrums sevišķi nebaida. Tāpēc šīs mēbeles dažreiz var nomazgāt ar vieglu ziepjūdeni un noskalot.

* Palietotas niedru pinumu mēbeles var atjaunot, ja tās no abām pusēm mazgā ar karstu ziepjūdeni, pievienojot sāli, pēc tam noskalo un žāvē laukā.

* Netīrumus no pītajām mēbelēm var notīrīt ar otu, ko iemērc sāls šķīdumā vai šķidrumā, kas paredzēts smalku audumu mazgāšanai. Pēc tam noskalo ar tīru ūdeni un žāvē laukā.

* Putekļainas pītās mēbeles tīra ar putekļusūcēju vai suku.

* Vislabāk pītās mēbeles uzreiz pēc iegādes pārklāt ar lakas šķīdumu (tā, lai neveidotos notecējumi), tad tās nesmērēsies un kalpos ilgāk.

* No sintētiskajiem materiāliem veidotos pinumus ērti tīrīt ar mitru drānu.

Konstrukcija

Biežāk nopērkamas daļēji pītas mēbeles. Tas nozīmē, ka to karkass ir darināts no cita materiāla – metāla, koka, bet pītas ir tikai atsevišķas detaļas. Tomēr nereti mēdz būt arī otrādi – pīts karkass un, piemēram, stikla vai koka virsma galdiņam. Savukārt pilnībā pītas mēbeles izgatavo no dažāda biezuma materiāla. Labs piemērs tam ir rotanga mēbeles, kurās no biezajām liānām pīts karkass, bet no tievākajām citi elementi – sēdekļi, virsmas, atzveltnes, sāni utt.

Izvēloties daļēji pītas mēbeles, uzmanība jāpievērš tam, cik kvalitatīvas un izturīgas ir materiālu salaidumvietas, kā arī jāņem vērā visu mēbelē izmantoto materiālu izturība pret klimatiskajiem apstākļiem. Ja priekšroku dod pilnībā pītajām mēbelēm, jānovērtē, cik izturīgs ir pinums mēbeles balstošajās detaļās.

Dabisks vai sintētisks

Jā, arī pīts materiāls var būt gan dabisks, gan sintētisks. Dabiskie pinumi lielākoties tiek izgatavoti no ievas, kārkliem vai rotanga, bet mēdz būt izstrādājumi arī no niedru stublājiem, lazdas, rafijas lapām, banānkoka, liānām. Tradicionāli nopērkami gan galdi un krēsli, gan šūpuļkrēsli, bet no pinumiem pieejami arī interesanti zviļņi, kumodes u. c. No dabiskiem materiāliem darinātos pinumus nevar lietot tādā āra telpā, kur tām pastāvīgi tiek klāt mitrums un saule. Tās var novietot uz terases un balkona zem jumta, bet naktī, aukstā un mitrā laikā tās jāglabā iekštelpās, jo šīs mēbeles baidās galvenokārt no krasas temperatūras maiņas. Arī spoža saule dažiem pinuma veidiem nebūs piemērota – maigais materiāls ātri izžūst, kļūst trausls un sāk birzt. Uzmanība jāpievērš arī pamatnei, uz kuras mēbeles novieto, – grants, zāle u. tml. segumi nederēs, jo mēbeļu kājas tajā var iegrimt un saskarties ar mitrumu, kas materiālam kaitēs.

Sintētiskie pinumi tiek izgatavoti no dažādiem polimēru materiāliem. No attāluma dažreiz pat nav iespējams tos atšķirt no dabiskajiem pinumiem, tomēr tauste nemaldinās – tie ir vēsāki un daudz gludāki. Sintētiskos pinumus bieži komplektē ar metālu – tā konstrukcijas var būt redzamas, bet var būt arī apslēptas, nosegtas ar pinumu. Sintētiskie pinumi arvien vairāk iekaro āra mēbeļu tirgu, jo šīs mēbeles patiešām var saukt par dārza mēbelēm – tās nebaidās ne no saules, ne no mitruma un aukstuma, ne no stiprākām vēja brāzmām. Tās var droši turēt laukā visu silto sezonu, bet ziemā gan labāk uzglabāt telpās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+