Mobilā versija
Brīdinājums +1.6°C
Haralds, Almants
Trešdiena, 22. februāris, 2017
22. decembris, 2013
Drukāt

PKC vadītājs: jaunās valdības uzdevums būs neitralizēt priekšvēlēšanu populismu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

Ņemot vērā, ka jaunā valdība nostrādās tikai līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, tās uzdevums būs neitralizēt priekšvēlēšanu populismu, uzskata Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Pēteris Vilks.

Nākamais ir vēlēšanu gads, un parasti aptuveni sešus mēnešus pirms vēlēšanām sākas priekšvēlēšanu aktivitātes, tostarp netiek smādēts arī populisms. “Lēts populisms dara savu – cilvēki tiek maldināti, aicinot vai nu uz nemieriem, vai ekonomisku rīcību,” intervijā sacīja Vilks. Viņaprāt, valdībai šis populisms būs jānovērš ar aktīvu rīcībpolitiku, skaidrojot arī dažādas konsekvences.

“Tas ir būtiski, lai parādītu, ka tikai ar darbu un mūsu pašu konkurētspējas pieaugumu, ar katra paša konkurētspējas – zināšanu un prasmju vairošanu mēs varam sasniegt ekonomisko izaugsmi,” pauda PKC vadītājs.

Vienlaikus arī jāatceras, ka jaunā valdība būs tehnokrātiska – nebūs jāveido jauns budžets, un tā strādās tikai aptuveni desmit mēnešus, tā īstenos daudz lietu, kas jau ir nolemtas un par kurām jau panāktas vienošanās.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 27.novembrī paziņoja par savu un līdz ar to visas valdības demisiju. Patlaban turpinās partiju sarunas par jaunas valdības veidošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Domāju, ka vajadzētu gan publicēt plašāk tos kritērijus, kurus partijas nedrīkstēs pārkāpt.

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+