×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

“Placebo” grāvēju parāde 20. jubilejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. oktobrī Rīgā atgriežas viena no spožākajām britu alternatīvā roka grupām – “Placebo”. “Arēnā Rīga” viņi piestās grupas pirmā albuma “Placebo” 20 gadu jubilejas koncertturnejas “20 Years of Placebo” ietvaros. Rīgā norisināsies vienīgais koncerts Baltijas valstīs. Tajā “Placebo” apsolījuši spēlēt lielākos grāvējus, ko, par spīti fanu lūgumiem, viņi nav spēlējuši koncertos jau gadiem ilgi.

Grupa “Placebo” dibināta 1994. gadā, dziedātājam, komponistam un multiinstrumentālistam Braienam Molko tuvāk iepazīstoties ar ģitāristu Stefanu Olsdālu, bet bundzinieki mainījušies vairāki, pērn trio sastāvu atstāja Stīvs Forests.

Deviņdesmito gadu vidū viņus pamanīja Deivids Bovijs, lūdzot piedalīties kā iesildītājiem grupas “Morrisay” vietā. Savā daiļradē grupa savieno depresīvu maksimālismu, “autsaideru” smeldzi, sarežģītus (visbiežāk neizdevušos) attiecību modeļus ar melodiskumu un juteklību, padarot “Placebo” par vienu no spilgtākajiem spīdekļiem pie britu alternatīvā roka debesīm.

Līdz šim grupa izdevusi septiņus studijas albumus, kuru kopējā tirāža pārsniedz 11 miljonus, turklāt tie visi iekļuvuši Lielbritānijas “Top 20”. Grupas daiļrade novērtēta vai izvirzīta gan “BRIT”, gan “MTV Europe”, gan “EMA” un “ECHO” un “Kerrang” balvām.

Tikko, 7. oktobrī, klajā nāca “Placebo” retrospektīvais albums “The Place For Us To Dream”, kurā sakopoti kopumā 36 singli no dažādiem karjeras posmiem, sākot ar “Bruise Pristine”, “Come Home”, “Teenage Angst”, “Nancy Boy”, “Every You Every Me”, “Pure Morning” un beidzot ar “The Bitter End”, “Meds”, “For What It’s Worth” un “Too Many Friends”.

Albums pieejams īpašā rozā un melnā vinila un CD formātā, kā arī, protams, iegādājams digitāli. Kopā ar retrospektīvo izlasi tā pasūtītāji saņem arī minialbumu (EP) “Life’s What You Make It”, kurā ietvertas sešas agrāk neizdotas kompozīcijas, grupas “Talk Talk” klasiskās kompozīcijas “Life’s What You Make It” kaverversija un pavisam jauns hits – “Jesus Son”.

Īpašajiem koncertiem “Placebo” atlasījuši savas daiļrades vispazīstamākās kompozīcijas un sola arī pārsteigumus. “Sāksim ar to, ka dziesmu sarakstā būs tādas, kuras es savulaik nozvērējos vairs nekad nespēlēt. Manuprāt, pienācis brīdis mērķtiecīgi atzīt to, ko daudzi “Placebo” fani patiešām tās grib dzirdēt. Viņi ir bijuši gana pacietīgi, jo diezgan reti spēlējam mūsu komerciāli visveiksmīgāko materiālu,” stāsta grupas līderis Braiens Molko. Viņš piebilst: “Šī turneja galvenokārt veltīta faniem un reizē ir iespēja mums pašiem “apciemot” agrākos sacerējumus. Tātad, ja tu vēlies dzirdēt mūs spēlējam tādas dziesmas kā “Pure Morning” vai “Nancy Boy”, ko neesam darījuši gandrīz desmit gadu un, iespējams, vairs arī nespēlēsim, šis tev būtu īstais brīdis doties uz mūsu koncertiem!”

“Placebo” Latvijā bijuši pietiekami bieži viesi – Rīgā viņi uzstājušies 2001., 2007., 2009. gadā, kā arī pērn, festivālā “Positivus” viņi priecēja sanākušos kā festivāla galvenie mākslinieki.

Šajā koncerttūrē par “Placebo” iesildītājiem izvēlēta skotu “indie” grupa “The Mirror Trap”. 2013. gadā Braiens Molko noskatījās “The Mirror Trap” koncertu kādā Dandijas klubā un ierosināja viņiem uzstāties pirms “Placebo” gaidāmajā Krievijas tūrē.

“Placebo” koncerta dienā Latvijas 1. Rokkafejnīcā notiks īsteno “Placebo” fanu konvents, kura laikā tiks demonstrēta filma par grupu, noritēs viktorīna ar balvām un virkne citu aktivitāšu.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 22. X 19.30 “Arēnā Rīga”

“Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 35 – 129

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+