Kultūra
Kultūrpolitika

Plakāti uz Medicīnas vēstures muzeja fasādes vairs nav jāsaskaņo ar VM 3

Foto: LETA

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam reklāmas plakātu izvietošana uz tā ēkas fasādes vairs nav jāsaskaņo ar Veselības ministriju (VM), aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Agnese Zarāne.

Viņa norādīja, ka lēmuma pieņemšana par reklāmas plakātu izvietošanu uz muzeja ēkas fasādes no 14. jūnija nodota muzeja direktorei Edītei Bērziņai.

Zarāne skaidroja, ka, tā kā VM ir muzeja ēkas īpašniece, līdz šim reklāmas plakātu izvietošana uz muzeja fasādes bija jāsaskaņo ar ministriju. Tomēr VM, apzinoties muzeja lielo kultūras vērtību, kā arī to, ka nav kompetentā iestāde šādu lēmumu pieņemšanai, šo funkciju tagad uzticējusi muzeja direktorei.

Kā ziņots, VM iepriekš nedeva atļauju uz Medicīnas muzeja ārsienas izvietot poļu laikmetīgā mākslinieka Artūra Žmijevska darbu izstādes “Neredzamās zonas” plakātu, kurā redzami divu vīriešu kaili ķermeņi – viens ir bez kājas un otrs viņu balsta, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV). Konkrētajā izstādē tematizētas to cilvēku integrācijas iespējas mūsdienu sabiedrībā, kuriem ir invaliditāte. Žmijevskis savos darbos aicina atzīt un respektēt invalīdiem piemītošo citādību, tostarp viņu tiesības uz pašizteiksmi.

LA.lv