×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Plāksteris drošākām vecumdienām

Ar Eiropas Savienības fondu atbalstu īstenots vērtīgs veselības aprūpes projekts, kas padarīs drošāku vecu cilvēku ikdienu.

Vigi’Fall krišanas detektors ir neliels trīsstūrveida plāksteris, biosensors (attēlā), ko nēsā lietotājs. Plāksteris valkājams pat dušā, tas aprīkots ar jaudīgām baterijām.


Mājās izvietoti arī citi infrasarkanie kustību sensori, tie darbojas līdzīgi kā apsardzes signalizācija. Ja cilvēks nokrīt uz grīdas, sensori dod signālu vadības pultij, kas automātiski savieno ar medmāsu vai zvanu centru. Ierīces programmatūra ļauj analizēt nokrišanas veidu un pacienta pozu, tātad var atšķirt, vai tā nav viltus trauksme.


Šāda iekārta varētu palīdzēt novērst 40 000 priekšlaicīgas nāves Eiropā, ko katru gadu izraisa vecu cilvēku krišana un tās rezultātā gūtās traumas. Tiek lēsts, ka no šādām traumām Eiropā katru gadu cieš vairāk nekā 20 miljoni cilvēku vecumā pēc 65 gadiem. Pārāk bieži neatliekamās palīdzības nodaļā ieved gados vecus pacientus, kuri stundām ilgi gulējuši uz grīdas un nav varējuši izsaukt palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+